Gübre firmaları karşı karşıya geldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından çiftçi için önemli bir proje olarak açıklanan gübre takip sisteminde gübre firmaları karşı karşıya geldi. Gübrenin teröristler tarafından kullanılmasının önüne geçmek ve sektördeki kayıtdışılığı önlemek için hayata geçirilen gübre takip sisteminin GÜBRETAŞ tarafından kullanılmadığı ortaya çıktı.

Gübre firmaları karşı karşıya geldi!
banner200

Sözcü gazetesinden Nuray Tarhan'ın haberine göre, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın DNA ve barkod uygulamasını tüm yerli üreticilere zorunlu kıldığı halde Tarım Kredi Kooperatifleri'nin iştiraki olan GÜBRETAŞ, sistemi kurmayı reddetti. GÜBRETAŞ'ın kendilerine göre maliyet avantajı sağladığını öne süren diğer gübre firmaları, haksız rekabet nedeniyle dava açmaya hazırlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından önemli bir proje olarak açıklanan sistemin GÜBRETAŞ tarafından kullanılmaması dikkat çekti.

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gübretaş Yerlidir ve Millidir
Gübretaş Yerlidir ve Millidir - 3 yıl Önce

Gübretaş bu köylünün bu milletin malıdır. Gübretaş Türk çiftçisinin sigortasıdır. Maliyet avantajından bahsediyorlar. Bırakın bu işleri. Kriz döneminde kimse üretim yapmaz iken Gübretaş full kapasite üretimine devam etmiştir. Fiyatlarında zararına da olsa ciddi indirime gitmiştir. Nitratlı gübrelerde Gübretaş' ta bu sistemi kurmuştur. Klavuzunuz sözcü, başka bir şey demeye de gerek yok sanırım.

- 3 yıl Önce

Hangi işi düzgün kurumun gerçek sahibi çiftçiye pahalı fiyatlarla gübre satar parası olmayan köylüm çaresiz.İdarecilerde saltanat sürer.Amma ahirette ne yapacaklar

DOĞRUCU DAVUT BEY !!!
DOĞRUCU DAVUT BEY !!! - 3 yıl Önce

MADEN BU KADAR ŞEFFAFSINIZ NEDEN PERSONEL ALIMLARINIZ GİZLİ YAPILIYOR.TORPILIN ALASI ILE PERSONEL ALIYORSUNUZ YAZIK DEGIL MI BIZDE ÇIFCI COCUGUYUZ INSANLARIN SIZE INANACAGI GUVENECEĞI BIR SEY BIRAKMADINIZ.

G
G - 3 yıl Önce

Bi düzgün işiniz olsun yazık bu müdürler def olup gitsin..

Bu haberi Olga yaptrmış olablr
Bu haberi Olga yaptrmış olablr - 3 yıl Önce

Tarnete sırf gübre takip işlerini yapmak için gelen ve soruşturma ile ayrılan sonra kamera firmasına gecen olga bu haberi sozcuye yaptırdığı kanatindeyiz. Tarnetin haclenmesi haberini olga yaptırdı. Tarnetin içinde hala olganın uzantıları var dedik ama bir türlü anlatamadık.Gubratasın muaf tutuldugunu bilen Tarnettir. Gübretaş gnl müdürü yerinde olsam Tarnet içinde yuvalanmış olga uzantılarının üstüne giderim
Kurumun içinden masş alıp kurumu soymaya çalışanlara yardım edenlere ve bu yardım edenleri ttk iştiraklerinde tutanlara yazıklar olsun.

Bütün haklarımız eridi
Bütün haklarımız eridi - 3 yıl Önce

Arkadaşlar sade gubreye değil yem olarak bize de bakın hasan kinay geldi ne ikramiyemiz kaldı ne servisimiz kaldı servisi bile kaldırdı adam.dağın basina fabrika yapmışlar bir de neyle gelirsen gel diyorlar 10-15 kişi işi bıraktı böyle dönem olmadı hiç NOT:bende işi birakanlardanim yazdım arkadaslara faydam olsun

Danacı
Danacı - 3 yıl Önce

İşçilerin servisi kalkmışken memurcuklar özel arabalarla keyfine bakıyor buna kim dur diyecek adaletse herkese adalet

TORPİLİN ALASİ ANASİ DÖNÜYOR
TORPİLİN ALASİ ANASİ DÖNÜYOR - 3 yıl Önce

BU KURUMA GIRMEK ICIN YILLARDIR DENEYIM KAZANANLAR TORPILI OLANLAR KARSISINDA MAALESEF BIRSEY YAPAMIYOR.HAKKIM VARSA HARAM OLSUN.8 YILLIM İS TECRUBESİ OLAN BIRINI 2017 MEZUNU TORPILLI BIRIYLE DEGISTIRDILER.YAZIKLAR.OLSUN BIR.CIFTCI COCUGU OLARAK HAKKIM HARAM OLSUN.HA BU TORPILDE SANIRIM AK PARTIYE MENSUP BIRILERI VE BOLGE BIRLIGI ICERISINDEN ONLARA DA YAZIKLAR OLSUN BIRISI YILLARDIR ALISVERIS YAPTIGIMIZ BIR.KURUM BIRISI DE YILLARDIR OY VERDIGIMIZ BIR KURUM .YAPILAN BI TORPILIN HIRSIZLIKTAN FARKI YOK EMEK CALMAK İLE EŞ DEĞER


banner151

banner251