Arazisine değer biçilemeyen şeker fabrikasına gizemli ziyaret!

Bor Şeker Fabrikası'nda yaşanan şaibeli satış sıcaklığını korurken, Başkent'te büyük inşaat firmalarının iştahını kabartan Ankara Şeker Fabrikası ile ilgili bir iddia gündeme bomba gibi düştü. Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu'nun, inşaat devinin sahibi ile birlikte Ankara Şeker Fabrikası'na gizemli bir ziyaret yaptığı ortaya çıktı.

Arazisine değer biçilemeyen şeker fabrikasına gizemli ziyaret!
banner200
Etimesgut'taki Ankara Şeker Fabrikası'nın yaklaşık 2 bin dönüm arazisi bulunuyor. Bu araziye değer biçilemiyor. Şehir merkezinde bulunması ve büyüklüğünden dolayı özellikle büyük inşaat firmalarının iştahını kabartıyor. Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu'nun, inşaat devinin sahibi ile birlikte fabrika müdürünü ziyaret etmesi ve bu ziyaretin de kamuoyundan gizli tutulması dikkat çekti.

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Ankara'nın merkezinde arazisine değer biçilemeyen Ankara Şeker Fabrikası da satılacak mı? Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu'nun, Türkiye'nin önde gelen inşaat devinin sahibi ile birlikte Ankara Şeker Fabrikası'na giderek fabrika müdürünü ziyaret ettikleri ortaya çıktı. Ziyaretin yakın bir zaman gerçekleştiği kaydedilirken, bu gizemli ziyaret 'Ankara Şeker Fabrikası Türkiye'nin önde gelen inşaat firmasına mı satılacak?' Sorularını gündeme getirdi.

BOR'U CEVABINI VEREMEDEN ANKARA'YI SATACAKLAR!

Özelleştirme İdaresi, yaptığı şeker özelleştirmesini eline yüzüne bulaştırırken, Ankara Şeker Fabrikası ile ilgili skandal bir iddia gündeme geldi. Geçtiğimiz Nisan ayında yapılan özelleştirme ihaleleri ile 13 şeker fabrikasının satışı yapılırken, kamunun elinde kalan 12 şeker fabrikasının akıbeti ile ilgili belirsizlik devam ediyor. 12 şeker fabrikasıyla ilgili belirsizlik devam ederken, Ankara Şeker Fabrikası'na yapılan gizemli ziyaret gündeme bomba gibi düştü.

GİZLİ VE ÖZEL ZİYARET!

Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu, Türkiye'nin önde gelen inşaat firmasının sahibi ile birlikte Ankara Şeker Fabrikası Müdürünü ziyaret ettikleri ortaya çıktı. Yapılan ziyaret ve içeriği gizli tutulurken, gizemli ziyaret şeker sektörünü hareketlendirdi.

BÜYÜK İNŞAAT FİRMALARININ İŞTAHINI KABARTIYOR!

Etimesgut ilçesindeki Ankara Şeker Fabrikası'nın yaklaşık 2 bin dönüm arazisine değer biçilemiyor. Bu değerli arazi özellikle büyük inşaat firmalarının iştahını kabartıyor. Türkiye'nin inşaat devi olarak bilinen inşaat firmasının sahibinin Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu ile birlikte fabrikaya gitmesi dikkat çekti.

Bor Şeker Fabrikası'ndaki kanunsuz devirle ilgili hiçbir işlem yapılmazken, Ankara Şeker Fabrikası ile ilgili gündeme gelen 'gizemli ziyaret' kamu şeker fabrikaları paylaştırılıyor iddialarını da gündeme getirdi.

ARAZİSİ DEĞERLİ OLAN FABRİKALARI SATIŞA ÇIKARMAMIŞLARDI

Özelleştirme İdaresi, Nisan ayında yaptığı şeker özelleştirmesinde arazisi değerli fabrikaları satışa çıkarmamıştı. Özellikle Ankara ve Eskişehir şeker fabrikalarının arazisine değer biçilemiyor. Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu'nun, inşaat firmasının sahibi ile birlikte Ankara Şeker Fabrikası'nı ziyaret etmesi, bu fabrikaların da yakın bir dönemde satışa çıkarılacağını gösteriyor.

BOR VE ÇORUM'A CEVAP VEREMEDİLER

Diğer yandan Özelleştirme İdaresi, Nisan ayında yaptığı şeker özelleştirmesini eline yüzüne bulaştırdı. Bor Şeker Fabrikası, ihale şartnamesine aykırı bir şekilde özelleştirme ihalesine girmeyen başka bir firmaya devredilirken, Çorum Şeker Fabrikası'nda da alıcı firmaya 10 tırlık kıyak geçildiği ortaya çıkmıştı. Özellikle Bor Şeker Fabrikası'nda yaşanan skandalla ilgili olarak Özelleştirme İdaresi, kamuoyuna bir açıklama yapamazken, uzmanlar Bor'da yaşanan skandal devrin özelleştirme tarihine kara bir leke olarak geçeceğine dikkat çekiyor.

ŞEKER FABRİKALARINI PAYLAŞTIRIYORLAR!

Bor Şeker Fabrikası'ndaki kanunsuz devirle ilgili hiçbir işlem yapılmazken, Ankara Şeker Fabrikası ile ilgili gündeme gelen 'gizemli ziyaret' kamu şeker fabrikaları paylaştırılıyor iddialarını da gündeme getirdi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
çığlık
çığlık - 3 yıl Önce

Şehir merkezinde bu fabrika neden kardeşim, kokusu mahvetti bizi, sevabına kaldırın bu fabrikayı, taşıyın yer mi yok ? Örneğin millet bahçesi yapın "insanı yaşatın".

O kadar değerli değil
O kadar değerli değil - 3 yıl Önce

Çünkü hemen dibinde Türk Hava Kurumu Üniversitesi var ve sabahın 08:00'inden akşamın 20:00'sine kadar durmadan bu eğitim uçaklarının sivrisinek misali vızıltısına maruz kalıyor buralarda yaşayan veya yaşamak zorunda kalan homo sapiensler. Oraya ancak alışveriş merkezi yapılır. O zaman diğer homo sapiensler de "aaa bak eğitim uçağı ve onun vızıltısı ne kadar şahane, koskoca teneke havada nasıl uçuyor" demek için ziyaret edebilir. Ayrıca oraya ulaşım da bir sorun. Oraya ulaşımı sağlayan ana arterlerden biri sadece 2 şeritli o yüzden sabah akşam trafiği eksik olmuyor. Dolayısı ile bana bedava verseler ancak alırım.

banner151

banner251