Torosların Eteklerinde Çay Molası

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Konya'dan Antalya'ya giderken bugün Torosların eteklerinde köylülerin yöresel ürünlerini sattıkları kulübelerin birinde durarak çay molası verdi.

banner255
Torosların Eteklerinde Çay Molası
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Konya'dan Antalya'ya giderken Torosların eteklerinde köylülerin yöresel ürünlerini sattıkları barakaların birinde durarak çay molası verdi. Barakada çay içen ve yöresel ürünlerin tadına bakan Çelik, alış veriş de yaptı. Çelik, Torosların eteklerinde yaşadığı bu anı da sosyal medya hesabından paylaştı.

Çelik, twetter hasasından şu paylaşımlarda bulundu: “Torosların eteklerinde yöreye özgü ürünlerin sergilendiği tezgahlar, yolculuğun farklı lezzet durakları…

Çocukluğumuzun tadlarından keçiboynuzu, bu tezgahların vazgeçilmezi konumunda

Bir bardak çayın lezzetinin katlandığı anlar vardır... Toroslarda bir kulübe, yanan soba ve mola verenler...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk Gıda Kodeksi
Türk Gıda Kodeksi - 5 yıl Önce

Evet harika bir yer, harika ürünler var. Gıda Bakanı Türk Gıda Kodeksine aykırı olarak tüketime sunulan etiketsiz ne idüğü belli olmayan gıda ürünlerinin (pekmez, reçel vb) önünde boy boy resim çektirmiş. Bakanlığına bağlı gıda denetçilerinin düşüncelerini gerçekten çok merak ediyorum. Gördüklerinde ceza uyguladıkları bu ürünlerle Bakanlarının yan yana fotoğraflarına bir yorumları olacaktır sanırım.

banner151

banner251