Tohumda tartışmalı Genel Müdür görevden alınıyor!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda iki önemli genel müdürün görevden alınacağı iddia ediliyor. Bakanlık kulislerinde konuşulanlara göre Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan ile Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mevlüt Gümüş, görevden alınacak. Her iki genel müdürün görevden alınmasıyla ilgili kararnamenin de yazıldığı ifade ediliyor.

Tohumda tartışmalı Genel Müdür görevden alınıyor!
banner200

ÖZEL HABER

Yeni hükümetle birlikte Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda üst düzey bürokratlara yönelik değişim devam ediyor. Bakanlık kulislerinde konuşulanlara göre, iki genel müdürün görevden alınmasıyla ilgili kararnameler yazılarak Başbakanlığa gönderildi.

BAKANLIK KULİSLERİNİ HAREKETLENDİRDİ

Genel Müdürlerle ilgili görevden almaların devam etmesi Bakanlık kulislerini hareketlendirirken emekliliğinin yaklaşmasına rağmen Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mevlüt Gümüş'ün görevden alınacak olması dikkat çekti.

AHZU KABZA SKANDALI İLE HATIRLANIYOR

Tohumculuk sektörünü yöneten üst birliklerle ilgili olarak 2013 yılında çıkan 'Ahzu Kabza' skandalı ile ilgili olarak Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü hiçbir işlem yapmamıştı. Yine geçtiğimiz yıl patlak veren mercimek tohumu skandalında da sertifikalı tohum olarak piyasaya sürülen ve destek verilen mercimek tohumlarının standartlara uygun olmadığı ortaya çıkmıştı.

STANDARTLARA UYGUN OLMAYAN TOHUMLARA YILLARCA DESTEK VERİLDİ!

Standartlara uygun olmadığı tespit edilen tohumlar üzerinden yıllarca Diyarbakır'daki bazı tohum firmalarının haksız bir şekilde desteklendiği açığa çıkmıştı. Bu skandalın ortaya çıkmasına rağmen Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından buradaki usulsüzlüklerle ilgili olarak hiçbir işlem yapılmamıştı.

Yine kulislerde konuşulan iddialara göre, Mevlüt Gümüş'ün görevden alınmasında Eskişehir'de görülen bir davanın da etkili olduğu ifade ediliyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 12:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne çektiğimizi bilmiyorsunuz
Ne çektiğimizi bilmiyorsunuz - 6 yıl Önce

İnandığımız, guvendiğimiz, çok sevdiğimiz sayın tarım bakanım; üzülerek soyluyorum, birgun bakanlığı kaybederseniz (hiç arzu etmem) sebebi Nizamettin Ekinci olsun isterim. Belki o zaman personelinize hak verirsiniz.

Isyan
Isyan - 6 yıl Önce

Personel genel müdürü, personeli isyan noktasına getirdi, teşkilatın kimyasını bozdu, bakanlığın altını üstüne getirdi, aylık maaşı bakanınkinden çok, atadığı vasıfsızların ona getirisi cabası, halen bu adam görevde. Yazık, bin yazık.

Diyarbakirin yuz karasi ekinci
Diyarbakirin yuz karasi ekinci - 6 yıl Önce

yok mevlut beyle yola devam mevlut beysiz tarim bakanligi olur husran bakanligi

melek gibı ınsan
melek gibı ınsan - 6 yıl Önce

mevlüt beye bu yalanları atan yüce allah cezanızı verecek. Dünyada bu ınsan kadar temiz dürüsüt hak yemeyen herkese deger kıymet veren babacan insan yok. belgeleyin ispatlayın karalamayın yalan yazmayın bu güzel ınsan ıcin

Yaziklar olsun
Yaziklar olsun - 6 yıl Önce

Mevlut bey bir karincayi bile incitmemis melek gibi dort dortluk insandir kimsenin ekmegiyle oynamamis kimsenin kalbini kirmamistir halden anlayan insan evladi biridir bakanlikta zaten dogru duzgun vasifli nitelikli burokrat yok mevlut beyin gitmesi bakanlikta bomba etkisi yapar personeli mevlut beyi cok sever inanin insanlar calisiyorsa mevlut beye mahcup olmamak icin dahada gayretle calisiyor mevlut beyle ugrasacaklarina paralelle ve vasifsiz amirlerle ugrassinlar bazi burokratlarida turkce diksiyon kursuna gondersinler allah askina HEEE diyen burokratmi olur bilineki diger kurumlar nezdinde bu vasifsiz burokratlar yuzunden itibarimiz yok

Başkan
Başkan - 6 yıl Önce

MERHABA LAR ARKADAŞLAR BİR TOPLANDIDA DİNLEMEK FIRSATIM OLDU VE GERCEKTEN GURURLA DİNLEDİM BİZLER YOLLARCA HASRET KALMIŞTIK BAŞI ORTÜLÜ BİR BAŞBAKAN VE CUMHURBAŞKANINA ALLAH BUNUDA NASIP ETTTİ YANI MEVLĞT BEYDE SAYIN CUMHURBAŞKANININ EKİBİNDEN BİRİSİDİR OKULYILLATINDAN İMAM HATİPTEN BERİ DAVA ARKADAŞIDIR BUNU SAYIN FARUK ÇELİK BAKANIMIZ UMARIM BİLİYORDUR LÜTFEN MÜDAHİL OKUN BU DEGERLİ DOSTU BÜRÜKRAYI O PARELCI GİZLİ PARELELCİLERİN OYNUNDAN ALIN

Nizamettin haksızlık demektir
Nizamettin haksızlık demektir - 6 yıl Önce

Nizamettin neyse tarım bakanlığı odur. Notun Nizamettin in notu kadar sayın bakanım. Bugün çok güçlü olabilirsın ama senim gücün bizim duamızdan büyük değildir. Şu Nizamettin i görevden al cigerimiz soğusun ne olur. Bu personelin hiçmi hatırı kıymeti yok?

dürüst isana ihtiyacımızvar
dürüst isana ihtiyacımızvar - 6 yıl Önce

mevlütbey gibi temiz dürüst ülkesi için gece gündüz calışan verilen görevi layıkıyla yerine getiren kimseyi incitmeyen hak yemeyen haklıdanyana olan bir insandır


banner151

banner251