Tarımda ‘şaibeye’ izin verilmeyecek!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bürokratları uyardı. Bugüne kadar boğazından haram lokmanın geçmediğini belirten Fakıbaba, şaibeli işlerde kesinlikle teftişle uğraşmayacağını doğrudan savcılığa sevk edeceğini belirtti.

banner255
Tarımda ‘şaibeye’ izin verilmeyecek!
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bürokratlardan brifing almaya devam ediyor. Bakanlıkta yapılan bu toplantıların birinde Fakıbaba'nın bürokratlara önemli bir uyarıda bulunduğu ortaya çıktı.

Belediye Başkanlığı döneminden örnekler veren Fakıbaba, Bakanlıkta şaibeli işlere kesinlikle müsaade etmeyeceğini söyledi. Fakıbaba, böyle bir durumda teftişle ve müfettişle uğraşmayacağını, ilgili kişi hakkında doğrudan savcılığa suç duyurusunda bulunacağını kaydetti.

Fakıbaba'nın bu uyarısı, Bakanlıkta yürütülecek iş ve işlemler için önemli bulunuyor.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Kimsenin yaptigi yanina kar kalmasin sayin bakanim..bunun vebali buyuk cunku

Mutlu
Mutlu - 4 yıl Önce

Helal olsun BAKANİMİZ FAKİBABA kim kul hakkı yediyese kim haksız yere birini ekmeginden
etsiyse sonuna kadar gidin sayın BAKANIMİZ ALLAH yar veyardımcınız olsun..

Şaibe
Şaibe - 4 yıl Önce

Sayın bakanım mesela macaristanda olmayan şirkete 3 milyon euro aktarmak şaibemidir. Veya bilişim şirketinin web tasarımı için özel bir şirkete 600 bin lira vermesi şaibemidir. yada ne bileyim 20 bin liralık ödüllüğ yarışma için 630 bin lira ödemek şaibemidir. yada yada ölü hayvanları insanlara yedirmek gibi ilk aklıma gelenler.

Yargi süreci
Yargi süreci - 4 yıl Önce

Sayın bakanım açıklamanız çok güzel yanlız yargı süreci uzun bir zaman almakta olduğu bilinen bir gerçektir. Bu sebeple suçu ıspatlanana kadar şaibeli yöneticiler şaibeli iş yapmaya devam edecekler. Tarim kredi ve iştiraklerinde yapılan işler yargıya taşınsa en az 5 yıl süreceği konuşuluyor. Temizliğinize ve gönül dünyanıza Cenabı Allah hep ihsan etsin..

Artık icraata geçseniz
Artık icraata geçseniz - 4 yıl Önce

Sayın bakanım lütfen artık klasik siyasi söylemlerden kurtulup icraata geçin , 10 günde 15 demeç verdiniz

Personel
Personel - 4 yıl Önce

Beş bin TL ile çalışan emekliliği dolmuş personeli emekli edin onların yerine iki bin TL maaş ile Üniversite mezunu çocukları çalışsın

HALİL C YE İTHAFEN
HALİL C YE İTHAFEN - 4 yıl Önce

YAKİN DONEM DE FARUK CELİKİN GİDECEGİNİ İNZAR ETMİSTİM VE KULİS DEMİSTİM VE HALİL.C ADLİ ARKADAS KULİSE KULİS DİYEREK KENDİNDEN EMİN BİR SEKİL DE CELİK GOREVDE KALACAK DEMİSTİ MALESEF HALİLCİM ... HALİLCİM BAKSANA BİR KULİS DAHA SOYLUYEYİM DEGİSİM COK YAKİN TDK TİGEM TMO ...

Helal
Helal - 4 yıl Önce

Helal sana bababakan


banner151

banner251