Tarım Bakanlığı’nda Resmileşen Deprem!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda daha önce görevlerinden alınan TMO, Tarım Reformu ve Gıda ve Kontrol Genel Müdürlerinin durumu resmileşirken, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Kasım Piral ile Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Masum Burak da görevlerinden alındı.

Tarım Bakanlığı’nda Resmileşen Deprem!
banner200
banner217

Daha önce görevlerinden alınan TMO Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Köse, Tarım Reformu Genel Müdürü Gürsel Küsek ve Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Erol, Bakanlıkta kızak görev olan Bakanlık Müşavirliğine atandı.

Et ve Süt Kurumu Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Piral ile Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Masum Burak da resmen görevlerinden alındı.

YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNDEN DE ALINDILAR

Aynı zamanda; Gürsel Küsek ve İlyas Kıran TMO Yönetim Kurulu üyeliğinden, Masum Burak ile Ali Çakır ise TİGEM Yönetim Kurulu üyeliğinden alındılar.

ATAMA KARARLARI RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Söz konusu atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de bugün yayımlandı. Buna göre, Mesut Köse, Gürsel Küsek ve İrfan Erol'un daha önceki görevleri resmi olarak sona ermiş oldu. Görevden alınan TİGEM Genel Müdürü Halis Bilden'in ismi ise Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında görevden alınanlar arasında yer almadı.

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarında dikkat çeken ise Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Kasım Piral ile Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Masum Burak'ın görevlerinden alınmaları oldu. Bu iki ismin görevden alındığını Tarımdan Haber olarak daha önce duyurmuştuk. (İLGİLİ HABERE TIKLAYIN) Ancak görevden alınmalarına rağmen yerlerine bir atama yapılmadığı için Kasım Piral ve Masum Burak görevlerini bugüne kadar sürdürmüştü.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2019, 01:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

Herkes tayin dertinde sözleşmeli olarak ilk başladığın yerde 10 kalacağınızı bile bile işe allah dersiniz.Devlete kapak attınızmı başlarsınız,eleştirmeye bildiğiniz bir şeyde yoktur,havadan devletten maaş alırsınız.

- 5 yıl Önce

TİGEM Genel Müdürü hariç hepsinin görevden alınması yayınlandı nerdeyse. TİGEM neden bugün yayınlanmadı hayret.

Genelge genelge
Genelge genelge - 5 yıl Önce

Alınan ve de atananlar bizim için sadece isimden ibaret. Ali gider Veli gelir ama zulüm devam eder bizim için,genelge kalkmaz. Ne zaman kalkacağı söylenmez ve de belirtilmez. Hem ilahiyatçı hem de ismi Faruk olan bakan beyden adalet bekler dururuz. Psikoloji miz hak getire. Günlük 2-3 saat uyku, aile düzeni zaten kalmadı. Yazmak söylemekten bıktık. Söz kifayetsiz artık. Allah insaf versin

genelge
genelge - 5 yıl Önce

Eskiden hiç takip etmezdim ama şimdi 12 de resmi gazeteye bakmadan uyumuyorum ne oluyorsa olsun kaldırın artık bu genelgeyi yeter perişan olduk inşallah bunların yerlerine Atamaları bekletmez 6 ay Sürer öldürsen daha iyi olur

vebal var bu işte
vebal var bu işte - 5 yıl Önce

Ben emekliliği çoktan geçmiş sadece hem yeni gelen meslektaşlarımıza sahada pratiklik kazandırmak bildiklerimi aktarmak adına Allah için hiçbir beklentisiz çalışan sade bir yuksek ziraat mühendisiyim. Ama 2 yıl önce alınan il müdürlerinden vatandaş için müthiş zeki farkındalıklı olan bazıları sadece genel mudurun muthis hamleleri erdal sumaytaoglunun performansıyla mühendis kadrosuna kasıtlı olarak sahsi atıldı Çeşitli tezgahlarla görevden alındı ki bir tanesi de benim müdurlugumu yapan bir meslektasımdı. Çok çalışkan farkındalıklı idi. Bence bu kişilerin niye neden alındıklariyla ilgili acilen kendileri ile bizzat gorusulmelidir.Bunlar dinlenmelidir. Bu büyük bir kul hakkı vebaldir.

- 5 yıl Önce

İnşallah mehmet halis bey görevde kalır şu an tigemde halis beyin sahip çıktığı hiç adam olamayacak adamları adam ettiği kişiler bile bugün hemen sırtını çevirdi bunları görmesini çok isterim çok üzülüyorum çok yazık halis bey sayesinde bir çoğu makam mevki sahibi oldular ama ilkte onlar sırtından vurdu. halis beyin tigem için yaptığı hizmetler gözardı edilemez tigemi baştan yeniledi sayın genel müdürümüze burdan ayrılsa dahi sonsuz teşekkürlerimi sunuyor gelecek hayatındada ülkemiz ve milletimiz için hayırlı işler yapacağına yürekten inanıyorum memleket sevdalısı güzel insan halis bey allah yar ve yardımcınız olsun

- 5 yıl Önce

Gorevden alinacaklar alindi bari o yerlere atanacaklari bekletmeyin alt kisimdaki personelden ne. Istiyorsunuz hani 657 hadi adalet...tmm atama yapiyorsaniz da biran evvel yapin neden hersey kani hiziyla yapiliyor ulastirma bakanligi da genelge yayinladi kaldirdi ama olmaz biz tarim bakanligiyiz illa her isimiz yavas...kaldirin su genelgeyi artik Allah rizasi icin insanlarin ne is be de aile huzuru kaldi...Diger bakanliklarin karsisinda hep biI ezik konuma dusurmeyin artik...Allah askina

ayıptır gunahtır
ayıptır gunahtır - 5 yıl Önce

Nizamettin Ekinci ve takımını kim destekliyorsa Allah onlara son nefesini pensilvanyada aldırsın. Taşradaki kadrolaşmanın kimler tarafından ve nasıl yapıldığını bir zahmet araştırın.


banner151

banner251