Tarım Bakanlığı ve ‘yolsuzluk!’

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın prim desteklemeleri ödemelerinde yaşanan usulsüzlüklerle ilgili çıkışı, Bakanlık'ta tam bir polemiğe dönüştü. Tarım Bakanlığı'nda yolsuzluk var mı yok mu? Bu yolsuzluk sadece prim desteklerinde yaşanan usulsüzlüklerle mi sınırlı?

Tarım Bakanlığı ve ‘yolsuzluk!’
banner200
banner217

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın prim desteklemeleri ödemelerinde yaşanan usulsüzlüklerle ilgili çıkışı, Bakanlık'ta tam bir polemiğe dönüştü. Tarım Bakanlığı'nda yolsuzluk var mı yok mu? Bu yolsuzluk sadece prim desteklerinde yaşanan usulsüzlüklerle mi sınırlı?

Uzun bir zamandır Tarım Bakanlığı'nı takip eden bir gazeteci olarak ben fazla bir şey söylemeyeceğim. Bu konuda sadece şunu söyleyebilirim. Bakanlık'ta herhangi bir çalışana 'usulsüzlük' ve 'yolsuzlukla' ilgili fikrini sorsanız yüz ifadeleri size zaten her şeyi anlatır.

Yaptığımız bazı haberlerden dolayı kimileri 'açtıkları davalarla' kimileri de 'itibarsızlaştırmaya çalışarak' akılları sıra bizi 'terbiye' etmeye kalkışmışlardı. Hatta şahsımla ilgili attıkları iftirayı da sözde belgeleyeceklerdi. Hâlâ belge bekliyoruz!

Dediğim gibi fazla söze gerek yok. Zaten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bile gidişatından memnun olmadığı bakanlıkların başında Tarım Bakanlığı'nın gelmesi zaten birçok şeyi ortaya koymuyor mu? Ne diyelim, Allah kimseye 'yüzleşemeyeceği' ve 'hesabını veremeyeceği' işler yaptırmasın.

Yazının devamı için tıklayın...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sizi biliyorum
Sizi biliyorum - 3 yıl Önce

Sayın Bakanım Tkk ve Gübre taş taki yolsuzluklar içinde müfettiş gönderin lütfen. Her iki kurumda da teftiş yapılamaz durumda baskı var.

Adana
Adana - 3 yıl Önce

Burda bu haberleri okuyan herkes gayet iyi biliyor ki teşkilata bi4 çok ilde yolsuzluk lar diz boyu örnek olarak cukurova barış gazetesinde Özcan Aladağ in köşesinde hergün adanada ki yolsuzluklar yazıyor

Personel
Personel - 3 yıl Önce

Sayın Bakan geleli neredeyse 2 ay oldu daha ancak özel kalem müdürünü değiştirebildi. Bu hızla kadro değişimini önümüzdeki on yılda tamamlar, 20 yılda icraata başlar 50 yıl sonra vatandaş faydasını görür. Aradan 50 gün geçmiş bu tarım ve hayvancılıkta yaşanan facianın ve ithalat utancının mimarları hergün bakanlık koridorlarında takla güvercini gibi 40 türlü takla atıp maharetlerini (!)gösteriyorlar. Bakan bunların ipe sapa gelmez proje ve önerilerini dinleyip dillendiriyor. Bunlarla yüz göz oluyor bu saatten sonra bunları zor değiştirir. Hele bir Tarım Kredi var ki evlere şenlik... Ne Tarım Krediyi felakete adım adım sürükleyenler değişti ne de Tarım Kredi'nin bakanı değişti. Adamlar hala giderayak arsa, şirket alıp satma derdindeler.

Calişan
Calişan - 3 yıl Önce

Sıra ttk da sayın bakanım bunların malvarlıklarına birbakın göreve gelmeden önce ve sonra maaşlarınıda tespit etdirin kacpara alıyorlar şirketlerde dail hepsinde yönetimin başında ttk ?

Hesap günü yaklaşıyor
Hesap günü yaklaşıyor - 3 yıl Önce

Şüphesiz o (hakkı batıldan, haklıyı haksızdan) ayırma günü, onların hepsinin (hesaba çekilecekleri) vakitleridir;

Duhan/38-39-40

- 3 yıl Önce

Ben hakkimi helal etmiyorum...Allah rizasi icin bu kez yapanin yanina kar kalmasin...burunlarindan fitil fitil gelsin...sayin bakanim size guveniyoruz geregini yapin lutfen

destek hizmetleri
destek hizmetleri - 3 yıl Önce

Destek hizmetleri daire baskani neden korunuyor.neden hicbir yorum yayinlanmiyor tarimdan haber tarafsiz olun biraz

- 3 yıl Önce

Ne kadar aciiii yolsuzluk yapanlarin butnundan fitil fitil gelsin geregi yapilsin diyoruz bunu begenmeyen insanlar cikiyor ...yazik cok yazik


banner151

banner251