Tarım Bakanlığı’nda ‘Doktor’ skandalı!

Başbakan ve Cumhurbaşkanının imzasıyla, 'Doktor' unvanıyla önce Genel Müdür Yardımcısı sonra Genel Müdür yapıldı. Ataması üçlü kararname ile yine doktor unvanıyla resmi gazetede yayımlandı. Ama 'doktor' olmadığı ortayı çıktı. Personel Genel Müdürü bilerek mi yazdı yoksa basit bir hata mı? Kamuoyu bu sorunun cevabını bekliyor.

Tarım Bakanlığı’nda ‘Doktor’ skandalı!
banner200

Tarım Bakanlığı'nda büyük bir 'unvan skandalı' ortaya çıktı. Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan'ın 'Doktor Unvanı' bulunmamasına rağmen bu göreve eski Bakan Mehdi Eker tarafından 'Doktor Unvanı' ile ataması yapıldı. Atamanın üçlü kararname ile yapılmasından dolayı dönemin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı da olmayan unvandan dolayı yanıltılmış oldu.

OLMAYAN DOKTOR UNVANIYLA İKİ KERE ATAMASI YAPILDI


-------------------------

1 Kasım 2012'de Doktor unvanıyla Hayvancılık Genel Müdür Yardımcılığına atanan Mustafa Kayhan, 29 Temmuz 2013'te de yine aynı unvanla Hayvancılık Genel Müdürlüğü'ne atandı.

YANLIŞLIKLA YAZILMIŞ!

Konuyla ilgili olarak görüşünü aldığımız Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan, kendisinin 'Doktor' unvanının bulunmadığını Resmi Gazete'deki atamalarında bu unvanının yanlışlıkla yazıldığını ileri sürdü. Yanlışlığın arka arkaya yapılmasıyla ilgili olarak ise, kendisinin bilgisi dâhilinde olmadığını bildiren Kayhan, konuyla ilgili olarak Personel Genel Müdürlüğü ile görüşmemizi istedi.

BASİT BİR HATA OLAMAZ!

İddialara göre olmayan Doktor unvanının kullanılmasının basit bir hata ile açıklanamayacağı belirtilirken, Kayhan'ın atamasını kolaylaştırmak için böyle bir yola gidildiği ifade ediliyor. Sözde her iki hatanın da Nizamettin Ekinci'nin Personel Genel Müdürlüğü döneminde yaşanması dikkat çekiyor.

ATAMASINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN Mİ YAZILDI?

Böylesine önemli üst düzey atamalarda böyle bir yanlışlığın yapılamayacağı ifade edilirken, Doktor unvanının kararnamelerin imzalanmasında etkili olacağı vurgulanıyor.

ESKİ BAKAN VE PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ'NÜN ETKİSİ OLMUŞ MUDUR?

Kayhan'ın kararnamesine olmayan unvanın yazılması basit bir hatadan mı kaynaklanıyor yoksa bu hatada eski Bakan Eker ile Personel Genel Müdürü Nizamettin Ekinci'nin bir etkisi olmuş mudur? Kamuoyu bu soruların cevabını bekliyor.

BAŞBAKAN, CUMHURBAŞKANI VE BAKAN ONAYLI YANLIŞLIK!

Mustafa Kayhan'ın 1 Kasım 2012 ve 29 Temmuz 2013 tarihli Resmi Gazete'lerdeki atama kararlarının altında Başbakan olarak Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanı olarak Abdullah Gül'ün ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak Mehdi Eker'in imzaları var.

Kaynak: Milli Gazete

YORUM EKLE
YORUMLAR
ortak noktaları nedir
ortak noktaları nedir - 5 yıl Önce

Nizamettin beyin Toç bir sen ile arasının çok iyi olduğu ve gunay kaya nın n.ekinciyi desteklediği konusunda kuvvetli duyumlar alıyorum.

sayın bakanım
sayın bakanım - 5 yıl Önce

sayın bakanım evrakta sahtecilik yapan Diyarbakırlı mustafa kayhan ve nizamettin ekinciden cok memnunsunuz herhalde bunlar hala görevlerinin başında tutuyorsunuz ilerde size nasıl yanlışa sokarlar bunu daha sonra seyrederiz çünkü tarih tekerrürden ibarettir

Paralel yapının mimarı kim?
Paralel yapının mimarı kim? - 5 yıl Önce

Göreve gelen müdürlere TOÇ Bir Sen sahip çıktı, biz getirdik dedi. Giden müdürlere ise bunlar bizden değil ırkçı ergenekoncu dediler ve bu yüzden gönderdik dediler. Gelen müdürler genelde cemaatçi ve aynı bölgeden kişilerdi. Nizamettin Ekinci ve illerde görevli peluşların uygun görmediği bir kişi dahi müdür olamamıştır. Benim ilimde durum budur. Şimdi hal böyleyken, herşey ortadayken Nizamettin ve sendika masumdur dersek dilimiz kurur.

Eserinizle övünüyormusunuz?
Eserinizle övünüyormusunuz? - 5 yıl Önce

Mehdi Eker, Nizamettin Ekinci ve malum çetenin hala arkasında duruyormusunuz?

Devlet devlet gibi olmazsa
Devlet devlet gibi olmazsa - 5 yıl Önce

Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Sayın Başbakanımızı tabir yerindeyse ayakta uyutanlar alt kadosında çalışanlara neler yapmazlar. Böyle bir rezaleti üstelik iki defa ne cüretle yaparlar aklım almıyor.

Hata ise hatanızdan dönün
Hata ise hatanızdan dönün - 5 yıl Önce

Yalan, iftira, bölücülük, ciemaat ve yalakalık bazı müdürlerin ruhuna işlemiş ve hepsinin yolu aynı yere çıkıyor. Sahip çıkmayın bunlara. Bunları göreve getirdiğiniz için suçlusunuz, sahip çıkarsanız bir kere daha suçlusunuz. Hata ise hatanızdan dönün yok bilerek yaptıysanız..

- 5 yıl Önce

Nizamettin Ekinci' den evliya, sakın koyma avluya:)

İlk okul 4 öğrencisiyim
İlk okul 4 öğrencisiyim - 5 yıl Önce

Sahte doktaralı sayın mustafa kayhan genel müdür yapıldığı bakanlığımızda doktora eğitimi alan ben tayin istediğimde sen targellisin pis taşralı diyorlar. Sahadaki veteriner hekimlerin amele gibi küpe takması sekreter gibide çalışmayan sistemlere veri girmesi onların çok hoşuna gidiyor. Sayın Bakanım Faruk Çelik çiftçi ve üreticileri dinlediğiniz gibi bir haftada cep telefonu ile sıkıntılar imiz direk olarak dinleyin. Bir şey kaybetmeyeceksiniz sadece gönlümüzü kazanacaksınız.


banner151

banner251