" />

Tarihte görülmemiş bir ihaneti yaşadık!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Ülkemizin iki yıl önce millet olarak tarihinin en büyük ihanetiyle karşı karşıya kaldığını belirten Pakdemirli, "Vatanımızı işgal etmek, milletimizi yok etmek ve Cumhuriyetimizi yıkmak amacı taşıyan terör örgütü, milletin silahlarını millete doğrultarak tarihte görülmemiş bir ihaneti ortaya koymuştur" dedi.

Tarihte görülmemiş bir ihaneti yaşadık!
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

"İki yıl önce millet olarak ülkemiz tarihinin en büyük ihanetiyle karşı karşıya kaldık. Vatanımızı işgal etmek, milletimizi yok etmek ve Cumhuriyetimizi yıkmak amacı taşıyan terör örgütü, milletin silahlarını millete doğrultarak tarihte görülmemiş bir ihaneti ortaya koymuştur.

Bu ihanet karşısında, Başkomutan'ımız, Başkan'ımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla sokaklara akın eden milyonlar, ülkesine, vatanına, bayrağına ve devletine sahip çıkarak İkinci Kurtuluş Mücadelesi vermiştir.

Ülkemizi karanlığa boğmak isteyen dâhili ve harici bedbahtlar, 15 Temmuz gecesi halkımızın verdiği destansı mücadele karşısında hain emellerine ulaşamamışlardır. Milletimizin cesaretini, vatan sevgisini hesaba katmayan bu hainlerin uğradığı akıbet, ülkemiz için çirkin emeller besleyen düşmanlara da bir mesaj olmuştur aynı zamanda.

Bu mücadelesiyle halkımız; demokrasimize, bağımsızlığımıza, birliğimize kasteden her tür düşmanca girişime fırsat vermeyeceğini ve bu tür hain saldırılar karşısında canını feda etmekten çekinmeyeceğini tüm dünyaya bir kere daha göstermiştir.

Tarihe altın harflerle yazılmış gün olan '15 Temmuz'un, demokrasi ve millî birlik günü olarak kutlanması, ülkemiz için büyük anlam ifade etmektedir. Çünkü siyasi basiretiyle güven ve istikrarın devamı yönünde kararlılığını her daim ortaya koyan milletimiz aynı zamanda birlik ve beraberlik içinde ülkesine kasteden tüm düşmanlara haddini bildirmekten çekinmeyeceğini göstermiştir.

BU MİLLETİN MENSUBU OLMAKTAN ONUR VE GURUR DUYUYORUM

Dolayısıyla o gece, 'Çanakkale Ruhu'yla şanlı bir direniş ve dirilişin destanını bir kere daha yazan bir milletin mensubu olmaktan her vatandaşımız gibi ben de büyük bir onur ve gurur duyuyorum.

Önümüzdeki yeni dönemde Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz doğrultusunda demokrasimizi ve birliğimizi daha da perçinleyeceğiz. Her alanda ortaya koyacağımız hamlelerle ülkemizi şahlandıracak, "Güçlü ve Lider Ülke Türkiye"yi hep beraber inşa edeceğiz inşallah.

Bu vesileyle "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nde; ülkesi, milleti, vatanı, bayrağı ve bağımsızlığı uğruna canını veren tüm şehitlerimizle birlikte 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Temizlendi mi ?
Temizlendi mi ? - 3 yıl Önce

Bakanlığımızda gerek kripto gerekse kurumlarda açıktan millete zarf uzatarak zekat toplayan kurban bağışı toplayan şahısları tanıdık bunları sadece gönüllük olarak görmek yetmez bence her kurum da kurumu iyi tanıyan şahıslara sorularak kimlerin fetö cü olduğu bulunabilir.Bir çok kişi yakinen bildiği halde aman başım belaya girmesin aman bana iftira edilmesin diye susuyor ama biliyoruz ki bunlar örgütün en şaşalı olduğu dönemlerde göğüslerini gere gere ortalıkta hoca efendi diyip miletti gazete dergi bağış gibi organizasyonlarla ablukaya alıyorlardı Bakanlığımızda gerekli temizliğin yapılmadığına inanıyoruz ...

banner151

banner251