Milletvekilleri Fakıbaba ile görüştü

Sivas, Karaman, Çankırı ve Nevşehir Milletvekilleri Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın düzenlediği toplantıya katılarak tarım ve hayvancılık politikalarını değerlendirdiler.

banner255
Milletvekilleri Fakıbaba ile görüştü
banner200

Toplantıda, tarım ve hayvancılıktaki üretimini ve istihdamını artırmak için hazırlanan projeler konuşuldu. Nevşehir Milletvekilleri patates, pancar, fasulye ve buğday hakkında çiftçinin talepleri Bakan Fakıbaba ile paylaşılırken, Nevşehir'in hayvancılık şehri olmasına dair hedefler ve bu doğrultuda yapılabilecek projeleri gündeme getirdi. Milletvekilleri Nevşehir'de üretilen tarım ürünlerinin emniyetli ve sağlıklı koşullarda lisanslı işletmelere ait depolarda muhafaza edilmesi bu ürünlerin ticaretinde belli bir standardın sağlanması hedefiyle Lisanslı Depoculuk faaliyeti için çalışmaları başlatacaklarını söyledi.

Nevşehir Milletvekili Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın kamuoyu ile paylaştığı ve halen yasal düzenleme çalışmaları devam eden köye dönüş amacıyla verilecek teşvik ve destekler hakkında düşünceleri paylaştı. Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider yaptığı açıklamada, 'Açıklayacağımız yeni müjdeler için Nevşehir'e gelecek olan Sayın Bakanımıza bizlerin vasıtasıyla çiftçimizin taleplerini dinlediği için ve verdiği destekler için hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.' dedi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251