Fakıbaba: Vahşi sulamaya izin vermeyeceğiz!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Sivas 4. Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın açılışına katıldı. Fakıbaba, Tarım Bakanlığı olarak bundan sonra tarımda kapalı sisteme geçiş yapacaklarını söyledi.

Fakıbaba: Vahşi sulamaya izin vermeyeceğiz!
banner200
banner217

Gece gündüz çalışıp tarım daha iyi noktalara getireceklerini ifade eden Fakıbaba, “Tarım olmazsa yaşam olmaz. Gıdayı üreteceğiz, tarımı üreteceğiz. Hiç durmadan çalışacağız. Toprağımızı suyla çiftçimizi bilgiyle buluşturacağız. Tarım Bakanlığı olarak çizeceğimiz yol hep kapalı sistem olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı bu oldu. Vahşi sulamaya son. Az olacak ama temiz olacak. Bundan sonra suyun ve toprağın kıymetini bileceğiz" dedi.

TOPAĞI SUYLA BİRLEŞTİRMEMİZ GEREKİYOR

Çiftçinin en büyük sıkıntısının su eğitimi olduğuna dikkat çeken Fakıbaba, “Eğer su olursa suyu biz toprakla buluşturursak bizim çiftçi arkadaşlarımızın neler yapabileceğini ben çok iyi biliyorum. Çok çalışmamız gerektiğine inanıyoruz eğer biz toprağı suyla buluşturursak eğer biz insanları eğittiğimiz de, çiftçileri eğittiğimiz de Türkiye'nin önü açılacaktır" diye konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Toprağı suyla buluşturan ne olacak mazot gübre kaç para. Kim yapar bu īşi bir tarım politikası yok daha neyin ne olduğu belli değil bir proğram yok her şeyi ital eder hale geldik yazık

Zaten yapılıyor
Zaten yapılıyor - 3 yıl Önce

Sayın bakanım zaten damlama sulama yapılıyor mevcutta yeni bir şeymiş gibi anlatıyosun

Sadece reklam
Sadece reklam - 3 yıl Önce

Tamamiyle demirel vari söylemler icraat sıfır

Bak sen
Bak sen - 3 yıl Önce

Zaten yakında Cumhurbaşkanı'ndan habersiz sende bizde tuvalete gidemeyecegiz

İthalat lobisi
İthalat lobisi - 3 yıl Önce

Sn Bakanım on sekiz aydan beri aynı börokratlar tarım ve hayvancılıgı idare etmekte!! Ülkemiz tohum. Yem. Canlı hayvan ithalatında negatif pozisyondan çıkamadı.

Sulama
Sulama - 3 yıl Önce

Çumra ovasına akan apa barajı ovanının 3/1 bile sulamıyor su tahliye kanallarında kaybolup gidiyor sayın bakan madem yapacaksınız buradan başlayın

banner151

banner251