Fakıbaba: Devrim yapacağız

Türkiye'nin en büyük tarım fuarı Agroexpo Tarım Fuarı, 13. kez kapılarını açtı. Törende konuşan Bakan Fakıbaba, “Kırsal kalkınmada devrim yapacağız. Bunu da İzmir'den başlatacağız” dedi

Fakıbaba: Devrim yapacağız
banner200

Türkiye'nin en büyük tarım fuarı Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın ve 9 yabancı ülkenin tarım bakanlarının katılımıyla kapılarını 13. kez actı. Tüm dünyadan tarım ve hayvancılık sektör temsilcilerini aynı çatı altında buluşturan İzmir Tarım ve Hayvancılık Fuarı, onur konuğu olarak Sudan Tarım Bakanlığı ve Katar Cevre ve Şehircilik Tarım Bakanlığını ağırladı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından davet edilen ülkeler arasında olan İrlanda, Kosova, Romanya, Sırbistan, Urdun, Rusya, Azerbaycan, ve Katar Bakanları'nın yanı sıra Sudan'dan bakanlar fuara katılım gösterdi. 60 ülkeden 850 katılımcı ve 2 bini aşkın marka ve yaklaşık 300 bin ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşecek olan fuar pazar akşamına kadar acık kalacak. Fuar İzmir'de gerçekleşen Agroexpo ve Çok Uluslu Tarım İş Forumu'nun açılış töreninde konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Türkiye ekonomisinde en önemli sektörlerin başında tarım geliyor ve ekonomiye önemli katkılar sağlıyor. Sektöre yönelik yasal düzenlemeler sayesinde istikrarlı bir büyüme sağlandı. Avrupa'nın en büyük tarımsal ekonomisi olduk. 2002 de Avrupa'da 4. sıradayken, 2005 yılında birinci sıraya yükseldik. 2002 yılında 4 milyar olan ihracat 4 kat artarak, 16.2 milyar dolara cıktı. 186 ülkeye bin 536 tarımsal urun ihraç eden ülke konumuna ulaştık" dedi. İzmir'e müjde Kırsalda kalkınma olmadan ülkede kalkınma olmayacağını ifade eden Bakan Fakıbaba, "Kırsal kalkınmada inşallah bir devrim yaşayacağız. Bu konuda bakanlığın çok önemli çalışmalar var. Bunu en kısa zamanda İzmir'de de başlatacağımızın müjdesini vermek istiyorum. Kırsalda kalkınma olmadan ülkede kalkınma olmaz. Göreceksiniz köyden şehre göçü tersine çevireceğiz" diye konuştu.

EÜ İLE İŞ BİRLİĞİ YAPILDI

Ege Üniversitesi (EU) ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında iş birliği ve veri paylaşım protokolü üniversitede düzenlenen törenle imzalandı. 81 ildeki üniversitelerle yaptıkları iş birliğini çok önemsediğini dile getiren Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba, "İş birliği ile ülkemizin ve üniversitemizin kazanacağı çok önemli bir çalışma ortaya konacağına, öğrencilerimizin gelişmesine katkında bulunacağına inanıyorum" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Sayın Bakanım iyi güzel diyosunuzda bunu bozuk bir ekiple nasıl yapacaksınız.Tagem genel Müdürü başta olmak üzere gitmesi gerekenler halan duruyor.Kendisine ulaştırılan sorunlar sorun çıkaranın eline ulaştırılıyor.Personel üzerinde inanılmaz bir baskı uyguluyorlar.Biz size gülmemek için önce değişim yapın.

- 4 yıl Önce

Bu kadrolarla müthiş devrim olur. Devammm

- 4 yıl Önce

Devrimi kimle yapacaksınız bakanım. Fetö ile mücadele hangi aşamada caba. sayın tarım bakanıma sormak isterim. Bakanımızın ağzından fetö hakkında bir kelime duymak isterim.

Hakikat
Hakikat - 4 yıl Önce

Bakanlığın üst makamlarinda havalar iyi galiba altlarda firtina kar boran. Değerli çalışma arkadaşlarım, bizdeki duruma gelirsek; hiç birseyden anlamayan bir müdür, sadece avanta para götürmede baya başarılı, kıyak yaptığı 2 senedir işe gelmeyen bankamatik memurlar var. Teftiş e şikayet ediliyor. Bariz ortada iddialardan çok rahat yirtiyor. Belli yukarıda dostları var. Ençok ağırıma gidense Allah kelami edip bu kadar rahat kul hakkı nasıl yenir. Benim hiç umudum kalmadı artık.

BAKANIMIZ BİLİYOR MU
BAKANIMIZ BİLİYOR MU - 4 yıl Önce

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Mühendis, Şube Müdürü, İl Müdür Yardımcısı, İl Müdürü, İl Müdürü V. Müşavir … gibi devam eden makamlarda bulunanlar teknik ya da sağlık hizmetleri sınıfında aynı tarihlerde hem çalışmış hem de okula gitmiş gibi gösterilerek, ayrıca devletten de bu süre içinde maaş alınarak haksız bir şekilde fakülte diploması alındıkları, Açıköğretim ya da ikili/gece öğretimi olmadan gündüz mesai saatleri içerisinde hem çalışıp hem okunması, söz konusu iller arasından her ikisini de birlikte yapmaları olağan hayatta da, mevzuat açısından da mümkün değildir.
4 YIL BOYUNCA OKULA İMZA ATAN ve aynı gün Tarım İl/İlçe Müdürlüğüne de imza atan kişiler
diploması sahtecilikten işlem yapılması

Algı
Algı - 4 yıl Önce

Fetö cüler hala etkin bakanlıkta, yorumlaŕına bakın bakanı yanıltmak için hep değişim istiyorlar, önceki müştesar ve daire başkanın bunları örtbas yaptı, sizler isim listesini sümen eden kişilerden isteyin bunları, adamlar hala bazı yerlerde süreci tıkamak için iyi mücadale veriyorlar, yalan algı yaratma ve sikayet , tayyip babaya yardım etmış olursun, bakanlık taki listeleri bir talep etsene ey bakanım?, adamlar emniyet genel müdürlügine hangi bürokrat varıp isimleri temizleme uğraşı verdi, bunlar tayyip babaya ulaştı, kıyamet yıkılışını suriye sakinleşmesinden sonra hep birlikte göreceğiz, umaŕım tayyip baba sizlere kızmaz.

- 4 yıl Önce

işiniz çok zor tarım bakanım. kaç tane fettullahçı müdürü görevden aldınız? bu konuda çalışma yaptınızmı?

- 4 yıl Önce

Sürekli okuyan personel aleyhine yazan arkadaşım. Sizi müdür yada üst düzey yönetici yapmazlar çünkü diplomadan başka bir şeyiniz yok.
Rahat olun. Allah muhafaza hastalık sahibi olacaksınız.


banner151

banner251