" />

Fakıbaba: Bizim hiç mi suçumuz olmadı?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, geçmişte sadece bölge insanının kabahatinin olmadığını söyleyerek, "Devlet olarak bizim hiç mi kabahatimiz olmadı?" diye sordu.

Fakıbaba: Bizim hiç mi suçumuz olmadı?
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Diyarbakır'da tarım sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla toplantı öncesi yaptığı konuşmada, "Geçmişe dönük, nerede hata yaptık? Bunu da konuşmak gerekir. Sadece Urfalılar mı, Diyarbakırlılar mı ve Mardinliler mi kabahatli? Bizim devlet olarak hiç mi kabahatimiz olmadı? Onu da gözden geçirmemiz lazım." dedi.

Bir dizi temaslarda bulunmak için Diyarbakır'a gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, tarım sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi.

Bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Fakıbaba, Güneydoğunun bu ülkenin en önemli bölgesi olduğunu söyledi. Geçmişte sadece bölge insanının kabahatinin olmadığını belirterek, devletin de kabahatinin olduğunu dile getiren Fakıbaba, PKK'nin Kürtlerin hakkını savunmadığını ifade etti.

"DEVLET OLARAK BİZİM HİÇ Mİ KABAHATİMİZ OLMADI?"

Fakıbaba, "Bizim birlik ve beraberliğimiz o kadar önemli ki biz birlik ve beraberlik içerisinde samimi bir şekilde birbirimizi kucaklayacak olursak geçmişe dönük, nerede hata yaptık? Bunu da konuşmak gerekir. Sadece Urfalılar mı, Diyarbakırlılar mı ve Mardinliler mi kabahatli? Devlet olarak bizim hiç mi kabahatimiz olmadı? Onu da gözden geçirmemiz lazım. Samimi bir şekilde şu zor dönemi geçerken hep birlikte olmamız lazımdır. Bu güzel vatan hepimizindir. Bizim kardeşliğimizi bozacak hedef, nereden gelirse gelsin, kim olursa olsun, o hedefi başlarına yıkacağımızı bilmeleri gerekir." dedi.

'Diyarbakır öyle damgalandı ki Türkiye'nin damgası olmadı sanki terörün damgası sahibi haline geldi.' diyen Fakıbaba, şöyle devam etti: "Oysa Diyarbakırlılar bunu hak ediyorlar mıydı? Mümkün değil. Ben Diyarbakırlıları tanıyorum. Mert insanlar, vatanına bağlı, namuslu ve dürüst insanlardır. Demokratik ölçerli insanlar tabi konuşacaktır, problemleri tabii ki anlatacaktır. Bundan daha doğal bir şey olabilir mi? Ama bunu kalkıp da bahane ederek ve şimdi bahane oldu diye ortaya çıkıyorlar. Kimse Kürdün hakkını korumuyor. Hiç yalan söylemesinler. Şu anda piyon oldukları ortaya çıkmıştır."

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise "Diyarbakır; 35 bin kayıtlı çiftçisiyle bitkisel ve hayvansal üretimde 5 milyar TL'yi aşan yıllık, geri ve stratejik olarak baktığımızda kırmızı mercimekte Türkiye'nin 1'inci üretim bölgesi, buğdayda 3'üncü, pamukta 4'üncü, mısırda 7'nci sırada. Bir üretim merkezi ve yeryüzü cennetidir." dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elini taşın altına koyan yok
Elini taşın altına koyan yok - 3 yıl Önce

Cemat referanslı kişileri Sayın A.E.FAKIBABA müdür yapmadı ama paralel zihniyetinin müdürleriyle savaşması gereken Sayın Fakıbaba'dir.

- 3 yıl Önce

devlet en büyük hatayı , vatandaşı köylüyü yok tarla parası,yok dana parası yok şu parası yok bu parası adı altında hazır paraya alıştırmakla yaptı..faizsiz kredi dedi adamın eline saydı keş parayı,adam gitti hemen büyükşehirden ev aldı yada araba aldı..bu para tarım ve hayvancılık için kullanıldımı arayan soran yok...

- 3 yıl Önce

Suç sizde, çünkü dert ülkenin kalkınması, çiftçinin kazanması, ülke tarımının kalkınması değil oy kaygısı ile günü kurtarmak, bakanlığa atadığınız brokratlardan belli zatem kameraların karşısın da şirin görünmekle daha önce yapılmış denenmiş uygulamaları sanki yeniymiş gibi söyleyerek kimin derdine derman olacağınızı sanıyorsunuz, artık kral çıplak !! ülke tarımının güncel siyasetle hiç bir ilgisinin olmaması gerekir, çiftçi ekmeğinin peşinde koşmalı bakanlık ta daha fazla üretimi sağlayarak daha fazla istihdam ve ülke insanının daha insani şartlarda yaşamasını ve güvenli gıda tüketmesini sağlamak olmalı gerisi hikaye .....

banner151

banner251