Fakıbaba 24 Haziran sonrası yeniden Bakan olabilecek mi?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Şanlıurfa'dan birinci sıra milletvekili adayı gösterilmesi farklı yorumlara neden olmuştu. Fakıbaba, 24 Haziran sonrası yeniden Bakan olabilecek mi? Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan, milletvekili adayı yapılan bakanların 24 Haziran seçimleri sonrasında yeniden bakan olmalarının Ak Parti'nin çıkaracağı milletvekili sayısına bağlı olduğunu belirtti.

Fakıbaba 24 Haziran sonrası yeniden Bakan olabilecek mi?
banner200
banner217

Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan'ın haberine göre, Ak Parti'de Başbakan dahil 22 bakanın milletvekili listelerine konulması bu isimlerin yeni dönemde bakan yapılmayacağı şeklinde yorumlanırken, parti kurmayları bunun istisnası olduğunu belirtiyorlar. AK Parti kurmaylarına göre, eğer AK Parti 315 bandının üstünde milletvekili çıkartırsa, birkaç ismin istifa ettirilerek bakan yapılması sağlanabilecek. Ancak partinin 315'in altında milletvekili çıkarması durumunda tüm milletvekillerinin TBMM'de kalacağı yorumu yapılıyor.

AK Parti kurmaylarına göre, 22 kişinin yeniden bakan olarak görevlendirilmesinin tek bir şartı bulunuyor. AK Parti'nin Meclis çoğunluğunda sorun yaşanacağı iddiaları nedeniyle listeleri güçlendirme planı yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, sadece milletvekili sayısının beklenenden yüksek çıkması durumunda, bu isimlerden bazılarını istifa ettirerek bakan yapma yoluna gideceği, ancak sayının sınırlı olacağı dile getiriliyor.

AK Partililere göre, bu konuda kritik eşiği 315 milletvekili oluşturuyor. Parti, 600 milletvekilinden 315'inden fazlasını alırsa, bu bakanların istifa edip kabinede görev üstlenmeleri sözkonusu olacak. Eğer AK Parti'nin milletvekili sayısı 315'in altında olursa hiçbirine kabinede görev verilmeyecek. Bunun, Erdoğan'ın B ve C planları kapsamında olduğu ifade ediliyor.

TARIMDANHABERYORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Fakıbaba ile tarımda 1 metre ileri gidemeyiz, milli eğitim bakanı olsa çocuklar çok severdi bu sevecenliği ve güleryüzüyle...Ancak tarımda vizyon sahibi ve bilgisi yüksek olan yeni bir bakan olması gerekir

çiftçi bitti sonumuz ithalat
çiftçi bitti sonumuz ithalat - 3 yıl Önce

sen geldin tarım bitti İnşallah bir daha bakan olmazsın.

Sevgili Müdürünü de götür..
Sevgili Müdürünü de götür.. - 3 yıl Önce

Adam tüm personeli topladı ve hakaret etti, sesiniz çıkmadı.. Kim olduğunu iyi biliyorsunuz.. Bu Bakan'a "TAMAM", Reis'e "DEVAM" diyoruz.

Urfalı
Urfalı - 3 yıl Önce

Aç tavuk kendini darı ambarında sanarmış. Tarımı çok güzel becerdiği için kendisine seçimden sonra Başkan Yardımcılığı görevi verilecek. Bekleyin....

Analizci
Analizci - 3 yıl Önce

Fakıbaba dan öncekiler farklı birşey yapmadı yeni bir yüz tanımaya gerek yok gelse ne yapacak zurafa ihracatı başlar kesin :) kör Topal şuan için iydir kurum larda ki başı boşluk tarımı durduruyor veteriner ve zirrat mühendisleri kurumlarda bildiğin yatıyor alcan hepsini açığa verecen mandıra tarla lara ve harcırah sız bak nasıl çalışıyor lar.Ayrıca tarım kredi devlet bunu almalı tarım il müdürlük lerinden daha güçlü bir yapıya sahip

Gelen
Gelen - 3 yıl Önce

Faruk Çelik daha başarılıydı reis faki babayı bakan yaparak büyük bir hata yaptı bence,adam bakan olduğu günden beri hep ital hep ital , çiftçiliği bitirdi daha da ithal diye devam ediyor bu ne ithal aşkı anlayamadım dahasida tarımdaki taşeron olarak çalışan çocuklarımıza neden kadro olan haklarını ve maaşları asgari ücret le çalıştırılıyor. Seçimlerde inşallah reis hatasını anlarda faki babayı bakanlıktan alivererek tam isabet bir karar vermiş olur saygılarımla, değişim şart ben reisimize güveniyorum ve halkı piskoloji ithal baskısından kurtaracagina inanıyorum,...

FakıBaba
FakıBaba - 3 yıl Önce

Sayın bakanım sadece çiftçinin bakanı değilsiniz. Personelinizi neden duymuyorsunuz. Teknikerler başta olmak üzere tüm personel küskün malesef. Sizin gibi BABA bir insan personeline neden sırt çevirir.

- 3 yıl Önce

Sevgili müdürünün yaptıklarını onayladılar. Malum idareci ve derme çatma ekibi seçim sonu kimi nereye sürerim ihtiyaca binaen die onun hesabını yapıp hayalini kuruyor. Allah fırsat vermesin.


banner151

banner251