Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ziyaret edildi

Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Haşim KESKİN, Karaman Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğini ziyaret etti.

banner247
Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ziyaret edildi
banner200
banner217

İl Müdürü Ahmet Haşim KESKİN ziyarette; Birlik Başkanı Hasan TATLIPINAR' a Birlik Başkanı olarak seçilmesi dolayısıyla hayırlı olsun temennisinde bulunarak büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinde süt ve yavru veriminde ıslah çalışmalarının etkisinin yüksek olduğunu dolayısıyla Damızlık Birliğinin çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. KESKİN il ve ülkemiz tarımının geliştirilmesinde bitkisel ve hayvansal üretimin birlikte artırılması gerektiğini, bunun sağlanması için de özellikle Birlikler gibi sivil insiyatifin önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çekerek, kamu ile birlikte projeler üretilerek hayata geçirilmesinin yetiştiricilerimizin refahının artırılmasına katkı sağlayacağını ifade etti.

Birlik Başkanı Hasan TATLIPINAR ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Karaman hayvancılığının mevcut durumu ve sorunları, Birlik olarak çiftçilere ve damızlık sığır yetiştirmeye yönelik yapılan çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Amaçlarının yetiştiricilerimizin gelir seviyesinin ve refahının yükseltilmesi olduğunu, bunu sağlamak için tarımsal üretimde kalite ve verimin artırılmasının gerektiğini belirten TATLIPINAR; güzel projelerimiz var. Hayvansal üretimde yüksek ve kaliteli verim doğrultusunda hayvancılık yapmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda üreticilerimizin eğitimine önem vererek çiftçimizin alt yapısını modernize edeceğiz. Bunun için hayvansal üretimimizi şimdikinden daha yukarılara çıkaracak projelerimizi İl Müdürlüğümüzle koordineli olarak hayata geçireceğiz" dedi.

YORUM EKLE
banner151