" />

Cumhurbaşkanından Tarım Bakanına ‘üretici-tüketici’ talimatı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın kendisine 'üreticinin' ve 'tüketicinin' korunması yönünde talimatı bulunduğunu belirterek, “Üreticimizin, tüketicimizin, kasabımızın, esnafımızın mutlu olabileceği bir hazırlık içerisindeyiz" dedi.

Cumhurbaşkanından Tarım Bakanına ‘üretici-tüketici’ talimatı
banner200
banner217

CerModern Sanat Merkezi'nde FAO-Türkiye Ortaklık Programı'nın (FTPP) ikinci aşamasının tanıtım toplantısı gerçekleşti. Toplantıya katılan Fakıbaba, gazetecilerin gündemdeki konulara ilişkin sorularını cevaplandırdı.

ET FİYATLARI VE HAYVANCILIKLA İLGİLİ ÇALIŞIYORUZ

Kurbanlık ve et fiyatlarına ilişkin olarak önemli değerlendirmelerde bulunan Fakıbaba, Cumhurbaşkanı ve Başbakanın kendisine talimatı olduğunu söyledi. Et fiyatları ve hayvancılıkla ilgili proje üzerinde çalıştıklarını açıklayan Fakıbaba, şunları kaydetti:


5 GÜNLÜK BAKANIM

“Biz her zaman çok çalışacağız, çok şeffaf olacağız. Üreticimizin, tüketicimizin, kasabımızın, esnafımızın mutlu olabileceği bir hazırlık içerisindeyiz. Ben 5 günlük bir bakanım, bu işler için mutlaka projeler üreteceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da Başbakanımızın da bana talimatı açık, şeffaf olacaksın ve hem üreticiyi hem tüketiciyi en iyi şekilde koruyacaksın"

Kurban Bayramı'nda dişi hayvan kesimine ilişkin getirilen yasaklama hakkında da konuşan Fakıbaba, üreme durumu olmayan veya laktasyon dönemini tamamlayan dişi hayvanın kesimine karşı olmadığını söyledi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Allahin Adaleti
Allahin Adaleti - 3 yıl Önce

Evettttt faruk beyin burokratlari zannettinizki buralar bizim zannettinizki kimse bizi buradan alamaz. ne oldu personeli insan yerine koymadiniz dertlerinizi dinlemediniz inaanlar aradi nifak ektiniz...hic dost kazanamadiniz zaman sapkanizi onunuze koyup dusunne zamani...bir bakin hic sevileniniz varmi hic hayirla yad edileniniz varmi cokk ah aldiniz gogsunuzu gere gere gezebilecekmisiniz.kimse size itibar edecekmi keske bugunleri dusunerek hareket etseydiniz...

Ne ekersen onu bicersin
Ne ekersen onu bicersin - 3 yıl Önce

Tarim bakanliginin burokratlari...anlasilan geceleri uyuyamiyorsunuz koltuga bu kadar mahkum olmasaydiniz.insanlari hakir gormeseydiniz.kibirli olmasaydiniz.insanlarla araniza koca koca duvarlar ormeseydiniz.geldiginizde insanlara bunlar bizden degil diyerek zulum etmeseydiniz.makamlar gelip gecici baki olan insanlik deseydiniz..biz sevgi ektik.saygi ektik deseydiniz bu degisimi rahat kabullenir geceleri misil misil uyurdunuz.sunu bikinki herkes ne yaptiysa karsiligini gorur.

- 3 yıl Önce

Sayın Bakan sizinde okkanız birkaç aya belli olur.Dikkat edin hemşerileri tabaktan yalatacam diye Faruk Çeliğin durumuna düşmeyin.Beklentiler büyük.Çiftçi dertli,Tüketici sıkıntıda,Kurumların hali ortada,Hayvan sağlığı-tarım okuyan lise üniversite mezunu gençler işsiz,İthalat her yerde,Şirketler alanları parselleyip tekelleşiyor.Yolsuzluk,usulsüzlük hat safhada.2019 da şok yaşamamak için çok çalışmalısınız!

Yedirmece, yerlerse...
Yedirmece, yerlerse... - 3 yıl Önce

FAO_Türkiye ortaklık programının ikincisi imzalanalı ve başlayalı çok zaman oldu. Yeni Bakana görüntü yapmak, iş yapıyormuş havası vermek ve yerini korumak için Dış İlişkilerin son iki yıldır yaptığı numaralardan birisi daha sergilenmiş. Aynı yerin defalarca açılması veya defalarca aynı yere temel atılması gibi ucuz kasaba uyanıklığından başka bir şey değil. Geçen dönem tutan numaralar yeniden ısıtılıp ortaya konuyor. Yazık, Sayın Bakanın vaktini bu boş işlerle çalanlara. TKDK da iken de AB onayı olmadan çağrıya çıkmış, görevi korumaya çalışmıştı ama başaramamıştı. Bu seferde boşuna çabalıyor, herkes kimin kim olduğunu öğrendi.

Artistler ve paralelciler naş
Artistler ve paralelciler naş - 3 yıl Önce

Sayın bakanım. Personelinizide koruyun. Onları dinleyin. Sorunlarını çözun. Sendikaya güvenmeyin. Personelinizi Fethullahçı müdürlerden koruyun. Allah yardımcınız olsun.

İthal sperma!!
İthal sperma!! - 3 yıl Önce

Sn Bakanım Öncelikle Damızlı diye saglıksız hayvanın ve 6 milyon spermanın gavurun verdigi belgelere inanıp neden ithal edilmesi ile birlikte 2015 2016 yıllarında hayvan ve sperma ithal eden firmaların sayısının artıgına bakarsanız bie çok sıkıntıyı çözersiniz. O zaman üreticide tüketicide otomatikmen ihya olmuş olunur.

Sen daha hayvan de
Sen daha hayvan de - 3 yıl Önce

Sen tarımı düzeltmezsen hayvancılıkta çok sıkıntı çekersin ilk önce tarımı kazandır ki hayvancılık yapmaya atılsın köylü bu kafayla hiçbirşeyi kazanamazsın tarımı kazan :)

Degiştir
Degiştir - 3 yıl Önce

Sayın bakanım ilk iş tmo tarım kredi yönetimini degiştir çiftçinin perişan ve zarar etmesini isteyen zihniyetler tüccara yandaşa yoldaşa çalışanlar gitsin kurumlar zarar ediyor çiftçinin alınteri zarara gidiyor düzgün işi bilen yöneticileri istiyoruz


banner151

banner251