Bakan Pakdemirli’nin oturduğu villa Meclis gündeminde!

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Bakanlık personelinin zorla çalıştırıldığı iddiasıyla gündeme gelen villa ile ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından cevaplandırılmak üzere TBMM Başkanlığına bir soru önergesi verdi. 

Bakan Pakdemirli’nin oturduğu villa Meclis gündeminde!
banner200
banner217

Ulusal yayın yapan bir gazetede yer alan habere göre Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin bakanlık personelini şahsi villasında çalıştırmaya zorladığı yönünde bir iddianın gündeme geldiğine dikkat çeken CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, konuyla ilgili iddiaları TBMM gündemine taşıdı. Gökçel, Bakan Pakdemirli tarafından cevaplandırılmak üzere TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde, şu soruların cevaplandırılmasını talep etti. 

1) Villanızın statüsü nedir? 

2) Villanız kira ise kirası kim tarafından ödenmektedir, mülk ise kimin üzerinedir?

3) Villanızda kaç personel çalıştırıyorsunuz? Bunların kaçı kamu personelidir? Bunların statüleri nedir?

4) Villanızda tam zamanlı olarak çalıştırılan kamu personeli sayısı kaçtır?

5) Villanızın faturaları kim tarafından ödenmektedir? 2019 Nisan ayında elektrik, su, doğalgaz, telefon, internet vb fatura tutarları ne kadardır?

6) Bakanlık bürokratlarınız, memurlarla özel görüşmeler yapmış ve kişisel hizmetinizde çalışmaları için baskı kurmuş mudur?

7) Villanızda çalışmayı reddeden kamu personeline baskı uygulandığı iddiası doğru mudur?

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozan
Ozan - 1 yıl Önce

La adam aileden zengin. Milletvekili olmadan önce daha fazla maaş alıyordu. Neyin hesabı bu. Ha bu arada bakanlığı beceremiyor.

banner151

banner251