Bakan Fakıbaba’dan fındıklı baklava önerisi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'dan Antep fıstığında fiyatların yükselmesin ardından baklavacılardan gelen tepkilere karşı öneri getirdi.

Bakan Fakıbaba’dan fındıklı baklava önerisi
banner200

Fakıbaba, Türkiye'nin elinde şu an yaklaşık 100 bin ton fındık bulunduğuna vurgu yaparak, "Ne kadar güzel bir şey olur aslında. Baklavacı arkadaşlarla da paylaştık, diyorlar ki 'İnsanlar bu lezzete alıştı.' Buna saygı duyuyorum ama fıstıklı baklava 60 lira ise cevizli 50, fındıklı da 40 lira olur. Eğer ben çocuğuma baklava götüreceksem mutlaka cevizli götürmek zorunda mıyım? Yani bu konuda da üretici arkadaşlarımızın çeşitliliği artırması gerekir” değerlendirmesinde bulundu.

FIRSATÇILARA İZİN VERMEYİZ

Fıstıkla ilgili olarak lisanslı depoculuğu da geliştireceklerini kaydeden Fakıbaba, "İnşallah bu sıkıntıların önüne geçmiş olacağız. Lisanslı depoculukla fırsatçılığın da önüne geçmiş olacağız” dedi. Piyasayı gözetlediklerini kaydeden Fakıbaba, şunları kaydetti: "Eğer fiyatlar gereken ayarın altına düşmediği taktirde gerekli tedbirleri alırız. İnsanlara stokçuluk yaptırmayız, yapılmasına da izin vermeyiz."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaymaklı
Kaymaklı - 3 yıl Önce

sayın bakanım kırklarelinde tereyağlıbol şam fıstıklı yiyolar zaten cuma emekli et p tesi işe başlat tarım kredi gıda hiçbir faaliyeti yok mahkemede tutanaklarda adı geçen ÖZCAN IŞIK isimli şahsın kim ve kimler tarafından aforoz edilliyodur kağıt üzerinde kalan bu şirketin böyle tutanaklarda adı geçmesine rağmen emekli edilip 2 gün sonra işe başlatılması doğrumudur !!! Takipçisi olacağınıza inancımız tamdır sayın bakanım iyi çalışmalar

banner151

banner251