Bakan Fakıbaba’dan anlamlı destek!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın desteği ile Şanlıurfa'da yaşayan Suriyeli ihtiyaç sahiplerine destek yardımı yapıldı. Yardım kapsamında, ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için temin edilen gıda malzemelerinin bulunduğu 2 tır Şanlıurfa'ya gönderildi.

Bakan Fakıbaba’dan anlamlı destek!
banner200
banner217

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu yönetimi, Ankara'daki makamında ziyaret ettikleri Bakan Fakıbaba'ya, sığınmacılara yönelik yürütülen yardım çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Bunun üzerine platformun yardım desteğini değerlendiren Fakıbaba, Ankara ve İstanbul'dan temin edilen 2 tır dolusu gıda yardımı, Şanlıurfa'ya gönderdi.

Yapılan yardımın ulaşması üzerine, platformun Yenice Mahallesi'ndeki deposunun önünde tören düzenlendi. Platform Başkan Yardımcısı Yusuf Mert, düzenlenen törende açıklamada bulundu. Mert, kış aylarının gelmesi ile daha fazla yardıma ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın desteği için teşekkürlerini sunan Platform Başkan Yardımcısı Yusuf Mert yapmış olduğu açıklamasında, Türkiye genelinde çok sayıda şubesi bulunan marketlerin başında gelen BİM tarafından gönderilen 2 tır yardım malzemesinin ulaştığını belirtti.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
İş
İş - 3 yıl Önce

Sayin bakanımız gariban insanlara yardımı sever Allah razı olsun. Bi de şu bakanlık bürokratlarına el atsa garipler çok açtir. Bir burokrat maaş+ tjk müdür parasi+ tjk görev parası+ kendini turkak denetçisi de yazdırmış artık ordan da alir uc beş, bakın bakanim adam geçinmek icin kaç iş yapıyor. Unutmadan hayvan seçiminide kimseye kaptirmiyor. Vah vah vah açlıktan insan neler yapıyor degil mi?!!! Bu gibi adamlar icin bakanlığın fonlarını desteklerini seferber edelim. Doymazlar ama olsun.

Gıda Bankası
Gıda Bankası - 3 yıl Önce

Piyasada gıda üretimi yapan binlerce firma var.Bu firmaların elinde marketlerden iade edilen son tüketim tarihine çok kısa bir zaman kalmış gıda maddeleri GTHB yada Tarım Kredi Organizasyonuyla Suriyeli Mülteci kamplarına gönderilebilir. Firmalara da bu gıda ürünlerinin maliyet değerinin belirli bir kısmını vergi matrahından düşürme hakkı tanınırsa hem çöpe gidecek ürünler bozulmadan tüketilerek ekonomiye katkı sağlanır hem de devletin mültecilere harcayacağı parada tasarruf sağlanır.

banner151

banner251