Atama beklentisinde yüzler gülüyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, atama bekleyen bir grup veteriner, ziraat, gıda ve su ürünleri mühendisleri ile görüştü. Bakanlıkta gerçekleşen görüşmede yüzlerin gülmesi atama umudunu artırdı.

banner255
Atama beklentisinde yüzler gülüyor
banner200

Bakan Çelik, görüşmeyle ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti: “Atama bekleyen bir grup veteriner, ziraat, gıda ve su ürünleri mühendisimizi bakanlığımızda ağırlayarak sohbet ettik" dedi.


Bakan Çelik, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda Bakanlığın 2016 bütçe görüşmelerinde kadro beklentisi ile ilgili olarak, şunları kaydetmişti:

"Bununla ilgili gönül arzu ediyor ve talep ediyoruz ki Haziran ayına kadar, yani 2014'te sınava girenlerin beklentilerine bir cevap verelim diye biz Devlet Personel ve Maliye Bakanlığı nezdinde gerekli taleplerimizi bildirdik. Hangi sayıda gıda mühendisi, hangi sayıda ziraat mühendisi, hangi sayıda veterinere ihtiyacımız var, teknikere ihtiyacımız var, bu sayıları dercettik ve az önce de milletvekili arkadaşlarımızın soruları çerçevesinde 'Denetimlerin çok daha verimli, daha üst düzeye çıkarılması anlamında bu elemanlara ihtiyacımız var.' diye bunları bildirdik. Kısa süre içerisinde inşallah bu neticeleri ilgili kurumlardan ve bakanlıklardan alıp yeni arkadaşlarımızın bu kervana katılmalarına gayret ettiğimizi ifade ediyorum"
YORUM EKLE
YORUMLAR
tayin durduran genelge
tayin durduran genelge - 5 yıl Önce

gelin gelin huzurlu mutlu olursunuz sn bakan çalışanların ailesini dağıtıyor, yaşını doldurmamış çocuğundan ayrı bırakıyor, maaşının yarısı yol parasına gidiyor ve hiç umurunda değil ama iş isteyen kardeşlerimize gülücük dağıtıyor ÇOK İNANDIRICI GERÇEKTEN.

adaletli mi?
adaletli mi? - 5 yıl Önce

Atama yapılması tabi ki güzel sonuçta hepimiz meslektasiz ama özellikle şunu söylemek istiyorum peki ya son sinif olup ta 2016 KPSS ye hazirlananlar ne olacak ? Ben sınav adayı olarak bunun yapılmasını haksız ve adaletsiz görüyorum atama yapasaksan daha önce yapsaydin sınava son günler kalana kadar yapılır mi hiç ? Çünkü biliyoruz ki atama şimdi olursa bu yıl sinava girecek arkadaşlarin hepsi mecbur 2 yıl daha bekleyecek böyle olmaması için sınavın beslenmesini talep ediyoruz.

grnelge
grnelge - 5 yıl Önce

evet bakan bey 3 ayda bir çok kişinin Ocağı'nı söndürdü ben 2 aydır depresant kullanıyorum biraz daha devam etse eşimle ayrılacağız bakan bey in canı Sağolsun bu kadar kişinin ahının Hesabını nasıl verecek açana ben Allah'a havale etmişim Hayatımı bitirdi maalesef bir tayin durdurmakla ne eline geçiyor

hakkaniyet ölmüş
hakkaniyet ölmüş - 5 yıl Önce

Mehdi eker döneminde bir sürü keyfi atamalar yapılırken bizim evladımız hastaydı aylarca yoğun bakım da yattığı hastanenin bulunduğu ile tayinimizi yapmadılar bize bu zulmü yapanları Allah a havale ettik gereğini yapacağına inancımız tamdır. Çocuk vefat etti ve hala hastanede iken de tektar geri tayin yaptılar inşallah kendi zulümlerinde boğulurlar

inşallah
inşallah - 5 yıl Önce

İnşallah bakanimiz çalişanlara yaptigini size yapmaz.guven kayboldu.gülüsler gerçek olurda sahte olmasin.8aydir kuş uçmuyor.nasıl umutlu olalim

tayin durduran genelge ye cevp
tayin durduran genelge ye cevp - 5 yıl Önce

Allah izin verirse geleceğiz tabi. sana mı kalacaktı bakanlık. bir de utanmadan arlanmadan böyle yorum yapmışsın. yazık utanıyorum aynı bakanlığı paylaştığımızdan.

Zorlamayın
Zorlamayın - 5 yıl Önce

Geri gelirim ümidi ile tercih yapıp istemediğiniz yerde mi çalışıyorsunuz zorunda değilsiniz devletin işi yürür memleketin her karış toprağı kutsal değil mi? Tayin olmamalı zorunluluk olmadıkça helal olsun bakanıma karar doğru ... çalıştığı yeri ve konumu beğenmeyen arkadaşlar işiniz bir tek dilekçeye bakıyor... korkmayın rızık nasibinizin olduğu yerde...

Ümit
Ümit - 5 yıl Önce

Ümit güzel şey. İnsanı yaşama bağlar. O olmazsa hayat çekilmez. Bir ümittir snavlara giriyoruz, belgeler alıyoruz,
birseyler için ümit ediyoruz. Devlet memurluğu için büyüklerin sözlerine inanıp ümit ediyoruz. Belki bizde memur oluruz diye. Ama bu yetmiyor galiba. Atananlar da tayin istiyor, tayini olan başka şeyler derdinde. Hep bir yerlerde bir Memnuniyetsizlik var. Galiba tüm insanları mutlu etmek imkansız.


banner151

banner251