Buğdayda tüm zamanların rekoru bekleniyor

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, bu yıl buğday rekoltesinin yaklaşık 23 milyon ton olacağını belirterek, bu rakamın tüm zamanların buğday üretim rekoru olacağını bildirdi.Buğdayda tüm zamanların rekoru bekleniyor
banner200

Yetkin, dernek genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, hububat ve bakliyat raporu hakkında bilgi verdi. Hububat ve bakliyatın tarım sektörünün en önemli ürünlerini içinde barındırdığına vurgu yapan Yetkin, bu alana gereken önemin verilmediğini kaydetti. Bu yıl olumlu seyreden hava koşullarına bağlı olarak başta buğday ve arpa olmak üzere tüm hububat ürünlerinde önemli bir rekolte artışının beklendiğini ifade eden Yetkin, "Buğdayda rekolte, hasat dönemi olan haziran, ağustos ayları arasında olağanüstü iklim koşulları yaşanmazsa 23 milyon ton civarında tahmin edilmektedir. Bu rakam tüm zamanların buğday üretim rekoru olacak" dedi.


YORUM EKLE
YORUMLAR
kilo fiatları
kilo fiatları - 7 yıl Önce

maaşallah rekoltemiz güzel olacak ,,ama,,mazot,,gübre ilaç işçilik çok,,çok,pahalı sayın yetkililerimizden,güzel bir taban .yani kilogıram fiatı,bekliyoruz gülbağı mah.bala.ank.

- 7 yıl Önce

hep ayni terane , ürünün fiyatini aşşaği cekmek ,çiftçiyi tamamen bitirmek için konusup dursunlar ancak ,

fiyat
fiyat - 7 yıl Önce

Fiyati yuksek bekliyoz

banner151

banner251