Ankara Bölge arpa alımına başladı

Ankara Bölge Birliği, ortak ürünleri değerlendirmesi ve sözleşmeli üretimden tohumluk üretimi amacıyla elde edilen arpaların alımına Bölge Birliği'ne bağlı, Ayaş Tarım Kredi Kooperatifi'nde başlandı.

banner255
Ankara Bölge arpa alımına başladı
banner200

Ankara Bölge Müdürü Veli Altunkaş, konu ile ilgili olarak Ayaş Tarım Kredi Kooperatifi'nde bulunan tohumluk işleme tesisine giderek incelemelerde bulundu.

Altunkaş, inceleme sırasında yaptığı konuşmada; “Tohumluklarımızın kalitesinden çiftçilerimizin memnun olması amacıyla tarladaki hasattan, eleme tamamlanana kadar elimizden gelen ne varsa yapıyor, var gücümüzle çalışıyoruz. Satışlarımızı ve üretimimizdeki kaliteyi artırmak çabasındayız. İnşallah iyi sonuçlar alacağımızı temenni ediyorum. Tarım Kredi Kooperatifleri piyasayı regüle etmektedir. Tarım ile ilgili gerek alım gerekse girdi tedarikindeki her türlü pazarda Tarım Kredi güçlü bir şekilde var olmalıdır. Ortaklarımıza her türlü desteği vermeye hazırız. Ayrıca Kooperatiflerimizce yaş meyve sebze alımı konusunda çalışmalar yapıyoruz. Ayaş ve Fethiye Tarım Kredi Kooperatiflerince Migros'a kiraz alımı da yapılmıştır.” dedi.

Tarım Kredi / İbrahim ÖZDEMIR / ANKARA

YORUM EKLE
banner151

banner251