Bilecik’te ‘Bitki Islahı’ paneli yapıldı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) ve Bitki Islahçıları Alt Birliği'nin (BİSAB) tarafından, 'Geçmişten Günümüze Bitki Islahı' paneli düzenlendi.

Bilecik’te ‘Bitki Islahı’ paneli yapıldı
banner282

Panele, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Durali Koçak, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürümüz Hacı Dursun Yıldız, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Panelde konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Durali Koçak, "Ar-ge bizim olmazsa olmazımız. Eğer bilgi, teknoloji üreteceksek ve bu alanda söz sahibi olup rekabet edeceksek, üretimimizi sürdürülebilir kılacaksak, mutlak ar-ge'ye ihtiyacımız var. Islaha ihtiyacımız var. Islah, insanlık tarihi kadar eski olmakla birlikte, bilgi, teknoloji ve tecrübe gerektiriyor. Buna ilaveten, kişisel olarak da fedakârlık, sabır, gayret ve çok çalışmayı gerektiriyor. Ar-ge'yle ilgili Bakanlığımız, özel sektör için çok önemli bir fırsat sunuyor. Sahip olduğu bütün teknolojik ve personel altyapısını özel sektörümüzün hizmetine sunuyor. Bakanlığımız bünyesinde çalışan uzmanlardan faydalanma şansınız var. Bütün enstitülerimizden yararlanma imkânınız var. Bakanlığımız özel sektöre imkân tanımak için bu uygulamayı başlatmış durumda. Bu imkânları kullanalım. Ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunalım" ifadesinin kullandı.

Kaynak: Bilecik Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE