44 bin karanfille teröre karşı ortak ses!

Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR) ve Süs Bitkileri ve Mamülleri İhracatçıları Birliği teröre karşı ortak ses verdi. İstanbul Beşiktaş Şehitler Tepesinde binlerce vatandaş ile beraber 44 şehidimizi temsilen ülkemizin her bölgesindeki üreticilerden gelen 44 bin karanfil bırakan süs bitkileri sektörü temsilcileri, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

44 bin karanfille teröre karşı ortak ses!
banner200

Şehitler Tepesi'nde açıklama yapan Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR) Başkan Yardımcısı Savaş Akcan, "Hep beraberiz, hep birlikteyiz ve yarınlarımızı çiçek gibi yapacağız inşallah. Yaşanan hain terör saldırısını lanetlerken, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne karşı yapılmış bu tür saldırıların bir an önce son bulmasını temenni ediyoruz. Saldırılarda hayatını kaybeden asker ve sivil şehitlerimize Allah'tan rahmet; ailelerine, silahlı kuvvetlerimize ve milletimize başsağlığı, yaralı asker ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu ise, "Terörü lanetliyoruz. 44 bin tane karanfil tüm Türkiye'den geldi buraya. Şu anda ihracatın en önemli olduğu yılbaşında birçok arkadaşımız buralara koştu. Bu da üreticiler açısından çiçek sektörü barışı ve özgürlüğü temsil ediyor. Biz artık savaş istemiyoruz, terörü lanetliyoruz" dedi.

Teröre lanet, şehitlerimizi anma etkinliğine Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği ve Süs Bitkileri ve Mamülleri İhracatçıları Birliği yöneticileri ile binlerce vatandaş katılırken, ''Bir millet birbirine bağlı olmayı bildikçe, yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç yoktur'' yazılı pankart açıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
şehitine yerlere karanfil
şehitine yerlere karanfil - 5 yıl Önce

Şehidimize yerlere karanfil atarak sahip çıkılmaz .Şehidimize Sahip çıkmak istiyorsanız. Şehit aileleri için Cumhurbaşkanımızın baslatdığı kampanyaya para yollayarak Süs bir olarak katılın.

banner151

banner251