1.6 milyon süs bitkisi üretti

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Köyceğiz Beyobası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile Köyceğiz Beyobası'nda başlattığı, ilçe belediyelerden ve vatandaşlardan büyük destek gören “Alım Garantili Mevsimlik Süs Bitkisi” üretimiyle 1 milyon 670 bin çiçek üretti.

1.6 milyon süs bitkisi üretti
banner200

Bu çiçeklerin Muğla genelinde park, yeşil alan, kavşak ve refüjlerde kullanılarak Muğla'yı renklendirdiğini anlatan Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Salih Tufan, yeni projelerin de devreye gireceğini açıkladı.

YILDA 2 KERE YAPILIYOR

Salih Tufan, Köyceğiz Beyobası'nda başlattıkları “Alım Garantili Mevsimlik Süs Bitkisi” üretiminde yüzde 90 verim alarak başarılı bir sezon geçirdiklerini ve 1 milyon 670 bin çiçek ürettiklerini söyledi. Salih Tufan, “Büyükşehir Belediyemizin önemli projelerinden biri olan 'Alım Garantili Üretim Projemizin' ilk ayağı olan 'Alım Garantili Mevsimlik Süs Bitkisi Üretim Projemiz'de yaz sezonunu tamamlamış bulunmaktayız. Yılda iki kere yapılan mevsimlik süs bitkisi üretimlerinde şimdi de sıra kış sezonu bitki üretimlerimizde. Tarım sektörünü tekrar canlandırmak ve ilimize yeni alternatif ürünler kazandırmak amacıyla çıktığımız yolda ilk meyvelerimizi aldık. Kışlık süs bitkileri ile de tecrübelerimizi ve başarımızı pekiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu projede çalı, ibreli ve ağaç gruplarının da üretim akışına katılmasıyla projemizi en üst noktalara çıkarmayı planlıyoruz. En büyük hedefimiz tarım ve turizm dinamiklerinin birlikte yol aldığı Muğlamızda dünyanın yükselen sektörü olan süs bitkileri sektörünün oluşmasıdır. Bu amaçta Büyükşehir Belediyesi olarak tüm destek ve imkanlarımızla üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Hürriyet

YORUM EKLE

banner251