" />

‘Erdoğan olmasın NBŞ lobisi hepimizi yok eder!’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı Yiğit Bulut, nişasta bazlı şekerlerle ilgili mücadeleyi Erdoğan sayesinde yapabildiğini belirterek, “Eğer o orada olmasa hepimizi yok ederler zaten" dedi.

‘Erdoğan olmasın NBŞ lobisi hepimizi yok eder!’
banner282

Nişasta bazlı şekerlerin kotası bu yıl artırılacak mı? Cargill başta olmak üzere NBŞ lobisi kotaların artırılması için her türlü girişimde bulunurken, süre 31 Ağustos'da doluyor. Bu tarihe kadar kotaların artırılmasıyla ilgili Bakanlar Kurulu kararı yayınlanmazsa Türkiye'de bir ilk olacak.

Tamda bu süreçte Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut'dan çarpıcı 'NBŞ' açıklaması geldi.

Katıldığı bir televizyon programında nişasta bazlı şekerlerin kesinlikle çocuklara yedirilmemesi gerektiğini belirten Bulut, şekerin kendi varken, şekerin doğal hali varken, nişastadan elde edilen şekerin tüketilmemesi gerektiğini söyledi.

Nişasta bazlı şekerlerle ilgili 10 yıldır mücadele verdiğini kaydeden Bulut, bu mücadelesini de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın desteği ile yapabildiğini belirterek, “Eğer o orada olmasa hepimizi yok ederler zaten" dedi.

Bulut'un bu açıklamaları, Erdoğan'ın tavrını yansıtması bakımından önemli bulunurken, nişasta bazlı şekerlerin kotası bu yıl artırılmayacak şeklinde yorumlandı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Valla devlet düşünsün üreticinin durumu zaten kötü biz çiftçi olarak her yerde karnımızı doyuyuruz üretici biraktimi bu işi bir daha geri dönmez

Yazik
Yazik - 4 yıl Önce

Bu nasil bi duşunce yaa peygamber efendimiz vefat edince islam mi bitti cumhurbaskanida bir fanidir elbet hepimiz birgun olecegiz elbet birileri bu devletin milletin başina gececek ulkeyi yonetecektir tek bir adama herseyi baglamak sacma

Jölenin Göbek Derdi
Jölenin Göbek Derdi - 4 yıl Önce

Doktor değil, çiftçi değil, beslenme uzmanı değil ama oturduğu Tarabyanın çok pahalı ve en lüks bir villasından boş boş kelam okumayı biliyor. Gülünç. Evet NBŞ in fazlası zararlı olabilir insana. Herhalde son zamanlarda yaptığı o koca göbek ve kiç bundan dolayı. Her şeyin kararı. Az ye. Az Pepsi iç, az ekmek ye. Şişmişsin zaten. Bundan başka vardır bir düşmanlığı.