Cumhurbaşkanı baş danışmanından korkunç NBŞ iddiası!

Star Gazetesi yazarı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, nişasta bazlı şekerlerin üretimi sırasında kullanılan enzimlerin domuz kemiğinden elde edildiği yönünde iddialar bulunduğunu belirterek, "Araştırıyorum, bilimsel verileri elde edince paylaşacağım" dedi. Bulut, NBŞ konusunda da aileleri uyararak, "Anne babalara adeta yalvarıyorum; çocuklarınızı koruyun bu canavardan!" çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı baş danışmanından korkunç NBŞ iddiası!
banner282

Mısırdan yapılan nişasta bazlı şekerlerle ilgili korkunç bir iddia gündeme geldi. Star Gazetesi yazarı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, nişasta bazlı şekerlerin tüketimi konusunda aileleri uyarırken, kendisinin de 2011'den buyana bu şekerlerden yapılan ürünleri tüketmediğini kaydetti.

Nişasta bazlı şekerleri, 'şekerimsi maddeler' olarak tanımlayan Bulut, korkunç bir iddiayı gündeme taşıdı. Star Gazetesi'ndeki yazısında nişasta bazlı şekerlerin üretimi sırasında kullanılan enzimlerin domuz kemiğinden elde edildiği yönünde iddia bulunduğunu belirten Bulut, bu korkunç iddia ile ilgili olarak şunları kaydetti: “Çok daha vahim bir iddia var, araştırıyorum, bilimsel verileri elde edince paylaşacağım; mısırı 'nişasta bazlı şekerimsi' elde etme yolunda reaksiyona soktukları enzimler 'domuz kemiğinden' elde ediliyor! İddia KORKUNÇ! Araştırıyorum!"

Türkiye'de nişasta bazlı şeker üreten 5 firma bulunduğunu ve çocuklara yedirilen 'güzel paketli ürünlerde' bu şekerimsi maddelerin kullanıldığını vurgulayan Bulut, 16 Kasım tarihli yazısında şunları kaydetti:

2011'DEN BUYANA TÜKETMİYORUM

“Sevgili dostlar, ilk defa 2011'de bu konuyu gündeme getirip, korkunç gerçekleri araştırmalarım sonucu öğrenince, “ne paketli çikolata, ne kolalı içecekler ne de şekerlemeleri" şahsen tüketemez duruma geldim... Yediğimiz, içtiğimiz bazı markalarda; “tat verenler" şeker pancarı veya kamışından üretilen “olması gereken" değil, onun yerine çok daha ucuz olan “nişasta bazlı şekerimsiler"!

OBAMA'NIN EŞİNİN NBŞ DUYARLILIĞI

Sevgili dostlar, ne olacak deyip geçmeyin. Bu tip “şekerimsiler" bağımsız bilim adamlarının çalışmalarına göre “obezite ve pankreas kanseri" gibi hastalıklar ile doğrudan ilişkili! Fransa, Hollanda ve İngiltere'de ve AB'nin bazı ülkelerde, bu nedenlerle Nişasta Bazlı Şeker (NBŞ) olarak da adlandırılan mısır şurubu üretimi KESİN yasak! ABD'de kotalar düşürüldü ve Michelle Obama, defalarca “BU ÜRÜNLERİ KULLANMAYIN" çağrısı yaptı!

ÇOCUKLARINIZI KORUYUN BU CANAVARDAN!

Sevgili dostlar, bu ürünleri çocuklarınız tükettiği ve sürekli olarak bu tüketim devam ettiği takdirde, 5-10 yıl arasında çocuklarınızda çok ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Benden söylemesi sizden TÜKETİMİ KESMESİ... Çocuklarınızı mutlaka kontrol altına alın ve bu ürünleri yedirmeyin, “NBŞ'li ürünlerden" yediği her paket çocuğunuzu sizden çalıyor. KESİN SÖYLÜYOR VE ANNE BABALARA ADETA YALVARIYORUM; ÇOCUKLARINIZI KORUYUN BU CANAVARDAN!"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 14:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
nişastanın şekeri
nişastanın şekeri - 5 yıl Önce

Bir baş danışman tarım ve gıdaya da ilgi duydu. Sevinelim. Ancak yedirmeyin dediği şeyin üretimine müsaade etmesek. Üretim aşamasına nerelerden, hangi kararlardan geçip geliyor onu önlesek. Bir fırın denetimine gitmiştim. Yatıl okula ekmek veriyordu. Fırıncıyı çağırdım. Buraya getirdiğin ekmekleri evinde çocuğuna da yediriyor musun? diye sordum. Adam hayır dedi. gerekeni söyledim yapacağımı yaptım. En güzel yöntem bunu üreten ve üretmesine müsaade edenlerin kendisine yedirmektir.

Nişasta bazlışekerde kota
Nişasta bazlışekerde kota - 5 yıl Önce

Görsel ve yazılı basın kaynaklarından edindiğim bilgiye göre,bilim sanayi ve teknoloji bakanlığınca hazırlanan 'Üretim Paketi Kanun Tasarı Taslağı'nda ABD'nin Türkiye'deki tartışmalı gıda şirketi olan Cargill'e büyük kar sağlayacak ve bu gibi küresel gıda tekeli olan bir kaç firmanın yerli şeker pancarı üreticilerine büyük darbe vuracak bir tasarı hazırladığı, nişasta bazlı şekerlerin kotasını tamamen kaldırmayı planlandığı,ve bu sağlık açısından zararlı olduğu bilim insanları tarafından ifade edilen ürünün piyasada şeker pancarından elde edilen şekerin yerine ikame edileceği bilgisini öğrendim.Hükümet bu konuda açılma yapmalı.

banner151