Özel Yalova Bahçeşehir Koleji Müdürlüğünün talebi üzerine iki gün boyunca 6. ve 7. sınıftan üç grup halinde toplam 141 öğrenciye İl Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdürlüğünde görev yapan meslek grupları ile çalışma alanları konusunda bilgiler verildi.

İl Müdürü Suat Parıldar öğrencilerle sohbet havasında yaptığı konuşmada yaşamdan değişik örneklemeler vererek öğrencilerinzamanı verimli kullanmalarını, hedeflerini iyi belirlemelerini ve belirledikleri hedef doğrultusunda disiplinli bir şekilde çalışarak hedeflerine ulaşmalarını tavsiye etti.

İl Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisleri Hüseyin Buğday ve Seda Saçık, Gıda Mühendisi Zeynep Merve Çevik, Su Ürünleri Mühendisi Tuba Kaya ve Veteriner Hekim Saffet Yıldız da öğrencilere mesleklerini tanıtarak sunum eşliğinde görev alanları konusunda bilgiler verdi.

Meslek tanıtımlarının ardından öğrencilere Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsünde bulunan Geofit Bahçesi ve Mantar Mükemmeliyet Merkezi gezdirilerek soğanlı bitkiler ve mantar çeşitleri ile ilgili bilgiler aktarıldı.

TARIMDANHABER