Dünya bulgur üretiminin merkezi haline gelecek

Gaziantep Bulgur Sanayicileri Derneği (BULSAD) Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Ahmet Tiryakioğlu'nu ziyaret etti. Ziyarette bulgur üreticilerinin sıkıntılarına dikkat çekildi.

banner247
Dünya bulgur üretiminin merkezi haline gelecek
banner200
banner217

Gaziantep Bulgur Sanayicileri Derneği (BULSAD) Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Ahmet Tiryakioğlu'nu ziyaret etti.

Bulgur Sanayicileri Derneği'nin geçtiğimiz günlerde yapılan olağan genel kurulunda başkanlığa seçilen Bekir Dayıoğlu ve yeni yönetim kurulu üyeleri, GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ile bir araya gelerek ileriye dönük projeleri hakkında bilgiler verdiler.
BULSAD'ın yeni yönetimine görevlerinde başarılar dileyen GTB Başkanı Tiryakioğlu, Bulgur 'un pazar payının ve tüketiminin arttırılmasına yönelik sektör temsilcilerine önemli görevlerin düştüğünü ifade etti.
Dünya'da bulgur tüketimine yönelik ciddi bir eğilimin olduğunu ve bu durumun daha fazla tanıtım ve inovasyonla fırsata dönüştürülebileceğini belirten Tiryakioğlu, şunları söyledi: "Anadolu insanının asırlardır sofrasından eksik etmediği Bulgur, eşsiz lezzetiyle dünya milletlerinin yeni keşfetmeye başladığı bir besin kaynağı durumunda. Sağlık, kalite ve fiyat yönünden cazip avantajları bir arada sunan bulgur, hazırlanış bakımından da önemli bir kolaylık sağlıyor. Tüm bu etkenler piyasalarda ürünümüze yönelik bir ciddi talep oluşmasını sağladı. Yeterli tanıtım ve inovasyonla bulgurumuzu tüm dünyaya tattıracağımıza ve pazarlayacağımıza inanıyorum."
Tiryakioğlu, Birleşmiş Milletlerin (BM) 2016 yılını bakliyat yılı olarak ilan etmesinin de bulgur için önemli bir tanıtım fırsatı oluşturacağını da sözlerine ekledi.
GTB Başkanı Tiryakioğlu'nun deneyimlerinden ve fikirlerinden faydalanmak istediklerini dile getiren BULSAD Başkanı Bekir Dayıoğlu ise amaçlarının Gaziantep'i, dünyanın bulgur üretim merkezi haline getirmek olduğunu söyledi.
Bulgur sanayicileri olarak tüm Türkiye'deki bulgur üreticilerini bir çatı altında toplamak istediklerini kaydeden Dayıoğlu, sektördeki işletmelerin kurumsal gelişimlerini arttıracak faaliyetler yürüterek, ortak akıl çerçevesinde hareket etmek istediklerini dile getirdi.

YORUM EKLE
banner151