Rusya Başbakanı Medvedev: Domates yasağı kalkmayacak!

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, Türkiye'den domates alımına yönelik yasağın yürürlükte kalmaya devam edeceğini söyledi.

Rusya Başbakanı Medvedev: Domates yasağı kalkmayacak!
banner200

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü'nün (KEİ) 25. Kuruluş Yıldönümü Zirvesi için İstanbul'a gelen Medvedev, Türkiye'den domates alımına yönelik yasağı 'şimdilik koruyacaklarını' söyledi. Medvedev, domates dışında kalan meyve ve sebzelere yönelik yasağın kalktığını belirtti.

Başbakan Yıldırım Zamana İhtiyaç Var!

Domates için zamana ihtiyaç olduğunu söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, domatesin ilişkilerin sembolüne dönüştüğünü belirterek, “Aslında domates dışında hemen hemen her konuda ciddi ilerleme sağlandı. Domates konusunda hassasiyetimizi de onlara ilettik. Domatesle ilgili biraz daha zamana ihtiyaç var. Mevsimsel ithalata izin verilmesi yoluyla ilk adım atılmış oldu. Mevsimsel talepler, ihtiyaçlar dikkate atılarak bir adım atılabilecek. Daha sonra da tamamen bu konunun çözülmesi için gerekli girişimler devam edecek. Rusya da kendi tarım sektörünü, üretim imkanlarını da kollamak ihtiyacı duyuyor. Kısıtlamaların miktarı çok azalmıştır” değerlendirmesini yaptı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oluŕ mu
Oluŕ mu - 4 yıl Önce

Tarım bakanı ve yönetim kadrosu bozdu düzeni, tarım ve hayvancılıktan anlamayan bürokratlrı müşteşar ,yardıcısı , grnel müd atarsan sonuç işte böyle olur. Mehdi yi mumla arar olduk

Degisim
Degisim - 4 yıl Önce

MEHDI EKER geri gelmesi lâzım italat arttı çiftçinin ürünü ucuz aracılar para kazanıyor pazarda fiyatlar pahalı fındık üretiüreticisi zor durumda ital hayvanlar öldü tarim çok zor durumda kabine değişikliği tarim bakanlığı değişir inşallah 2019 zorluk çekeriz yoksa REIS geldi dertler bitecek

banner151

banner251