Tarım Kredi’den Konyalı çiftçileri rahatlatacak çalışma

Tarım Kredi Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, yaşanan kuraklıktan dolayı sıkıntılı günler geçiren Konya bölgesindeki çiftçinin kredi borçlarıyla ilgili olarak özel bir planlama çalışması yaptıklarını belirtti.

banner255
Tarım Kredi’den Konyalı çiftçileri rahatlatacak çalışma
banner200

Konya Bölge Birliği'ni ve birliğe bağlı kooperatifleri ziyaret eden Külcü, “Bu sene yaşanan kuraklıktan dolayı hububatta bir takım sorunlar var. Hububatta verim düşük olunca çiftçinin ödeme gücü de düşüyor. Konya'daki çiftçilerimizi rahatlatacak özel bir planlama çalışması yapmaktayız" dedi.

Tarım Kredi Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, Konya Bölge Birliği'ni ve birliğe bağlı kooperatifleri ziyaret etti.

İlk önce Konya Bölge Birliği'ne giden Külcü, Konya Bölge Müdürü Mustafa Odabaşıoğlu'ndan Konya'daki kuraklığın üreticiye etkisi ve hububat piyasası hakkında detaylı bilgi aldı. Bölge Müdürlüğü'nde servisleri tek tek gezip personelle sohbet eden Külcü, ertesi gün Bölge Birliği'ne bağlı Argıthanı, Ilgın, Akşehir,Kıllar, Sülüklü ve Kadınhanı kooperatiflerini ziyaret etti. Başkan Külcü, kooperatiflerin yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyaretlerde çalışmaları yerinde inceleyerek Konya Bölge Kooperatiflerinin faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Ziyaret ettiği kooperatiflerde ortaklarla da görüşüp, onların sorunlarını dinleyen Külcü, “Merkez Birliği olarak Konya'daki üreticilerimize her türlü desteği vermeye hazırız. Konya Bölge Birliğimiz ortaklarımıza kaliteli hizmet götürmeyi vazife edinmiş başarılı bir bölge. Bu sene yaşanan kuraklıktan dolayı hububatta bir takım sorunlar var. Hububatta verim düşük olunca çiftçinin ödeme gücü de düşüyor. Konya'daki çiftçilerimizi rahatlatacak özel bir planlama çalışması yapmaktayız. Bundan sonra da kooperatiflerimiz ve ortaklarımızla sürekli iletişim halinde olacak ve buna benzer sorunları çözeceğiz. Bunun haricinde bazı kooperatiflerimizin lojistik anlamda karşılaştığı problemler var, bunların da çözülmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız." dedi.

Ziyaretlerde Başkan Külcü'ye, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Ölmez, Konya Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Dede Kartbaba, Konya Bölge Müdürü Mustafa Odabaşoğlu ve Bölge Müdür Yardımcıları da eşlik etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

Borç erteleme daha kotu iyilik değil.gubre tuccarda 80 krş.20 20 0 kooperatiflerde 97 krş.yazıklar olsun bunlar sırtımızdan geçinen kişiler saltanatçılar.hakkımız haram olsun.

düzcede tarım kredi
düzcede tarım kredi - 5 yıl Önce

Neden bu bölgedeki tarım kredileri borçları bir yıl ertelemiyo bizdede dön ve sıcaklığa bağlı hava degısimi yüzünden fındık olmadı bizim bölge birliği başkanımız ne iş yapıyor ...

yüksek faiz
yüksek faiz - 3 yıl Önce

geçen yıl (2017) den olan borcumun 16000 tl nin 8000 tl sini ödedim tevlet erteleme dilekceside getirdim cihanbeyli ilçe müdürü ali bey yarısı yetmiyor dedi adıma 2000 tl nakit avans çektirdi allem etti gullem etti ne yaptı bilmiyom bana bu yıl kalan 8000 tl ye 11000 küsür tl hesap çıktı faiz yaklaşık % 40 varmı böyle yüksek bir faiz her hangi bir kuruluş yada bankada sayın müdürler inceleyin hesabımı inanmassanız ahada burdan yazıyorum ben bu parayı ödemeye öderim fakaaat bunun hesabınıda sorarım kooparatifdende üyeliğimi silerim vede halkıda aydınlatırım zaten çifçi bitmiş bide siz köküne kiprit suyu dökmek yakışıyormu guya kooparatif guya bizi koruyor düzeltmesseniz tarım bakanlığına kadar gidecem saygılarımla...

banner151

banner251