Tarım Kredi ailesi iftarda bir araya geldi

Merkez Birliği yemekhanesinde gerçekleştirilen iftar yemeğine; başta Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü ve Genel Müdür Ayhan Karayama olmak üzere Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür Yardımcıları, Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Daire Başkanları ve Birim Müdürleri, iştiraklerin yetkilileri ve Merkez Birliği personeli katıldı.

banner255
Tarım Kredi ailesi iftarda bir araya geldi
banner200

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği yetkilileri ve çalışanları ile iştiraklerin yetkilileri geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi.

Merkez Birliği yemekhanesinde gerçekleştirilen iftar yemeğine; başta Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü ve Genel Müdür Ayhan Karayama olmak üzere Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür Yardımcıları, Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Daire Başkanları ve Birim Müdürleri, iştiraklerin yetkilileri ve Merkez Birliği personeli katıldı.

KOOPERATİFÇİLİĞİN ÖNEMİ ARTACAK

Yönetim Kurulu Başkanı Külcü, Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar yemeğinde, Fransa'da katıldığı Avrupa Kooperatifleri Birliği'nin Yönetim Kurulu Toplantısı'nda edindiği izlenimleri paylaştı. Fransa'da son 2 yılda yaklaşık 130 işyerinin kooperatife dönüştüğünü ve artık kooperatifçiliğin çok daha büyük öneme sahip olduğunu söyleyen Başkan Külcü, aynı durumun İtalya ve Almanya'da da söz konusu olduğuna dikkat çekerek:

“Artık şirketler kapatılıp kooperatifleşiyor. Şirketler biraz daha patrona çalışıyor. Ama kooperatifler öyle değil. Kooperatifler çoğulcu bir yapıyla ortaklarına hizmet ediyor. Dolayısıyla kooperatifçiliğin önemi, önümüzdeki yıllarda kat be kat artacak." dedi.

2002 YILINDA KAPATILACAKTI

Tarım Kredi Kooperatifleri hakkında 2002 yılında kapatılması yönünde çıkarılan raporlar olduğunu hatırlatan Başkan Külcü, sözlerini “Bu raporların üzerinden 14 sene geçmiş. Bu gün geldiğimiz noktaya bakın. Çok güzel yerlere geldik. İnşallah daha çok çalışarak çok daha iyi yerlere geleceğiz. Sizlerden ricam herkesin kendi görev ve sorumluluğu ne ise o yönde azami gayret göstermesi." şeklinde noktaladı.

KURUMA MESAFE ALDIRMAK ZORUNDAYIZ

Göreve geldiklerinden bu yana geçen 3 ay süresince yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarına dikkat çeken Genel Müdür Ayhan Karayama, “Amacımız belli. Tarım Kredi Kooperatiflerini; varlık sebebimiz olan ve kurumumuzun oluşmasına katkı sağlayan ortaklarımızın daha mutlu, daha tatmin edici ve daha memnuniyet verici şekilde baktığı bir yapıya kavuşturmak.

Şüphesiz bizden önceki arkadaşlarımız da bu konuda katkı sağlamaya çalışmışlardır. Bu manada geçmişten, ahirete intikal etmiş olanlara Allah'tan rahmet hayatta olanlara da sağlıklı bir ömür diliyorum. İnşallah biz de bundan sonrakilere bu kurumu, bir şeyler katmış olarak bırakır ve güzel şekilde anılırız." dedi.

“Birlikte çalıştığımız arkadaşlar, çalışma prensibimizi az çok anladılar. Ortağa hizmet anlamında; gecesini gündüzüne katarak, her türlü fedakarlıkla bu kuruma mesafe aldırmak arzusundayız." diyen Genel Müdür Karayama,

TÜRKİYE FRANSA'DAN ALDIĞI BİRİNCİLİĞİ KORUMAK ZORUNDA

“Hedefimiz; Tarım Bakanlığımızın çalışmaları doğrultusunda politikalar geliştirerek, Bakanlığımızın sahadaki uygulayıcısı gibi, ilgili kuruluşları ile de koordineli çalışarak, çiftçiye daha iyi hizmet etmek, Türk tarımına katkı sağlamak ve tarımı daha ileriye götürmektir. Bunun yanında, Türkiye'nin Fransa'dan aldığı birinciliği, Avrupa Birliği'nin en büyük, dünyanın 7. büyük tarım ekonomisi olma özelliğini korumak ve geliştirmektir." ifadelerini kullandı.

SENDİKA OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ

Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar da, Tarım Kredi Kooperatifleri'nde yeni bir yönetim ve çalışma şeklinin meydana geldiğine vurgu yaparak; “Tarım Kredi Kooperatifleri'nin de kendine özgü bir kültürü ve disiplini var. Tarım Kredi Kooperatifleri'nin daha iyi noktalara taşınmasında biz sendika olarak üzerimize düşeni yapacağız. Burada çalışanlar, sabahları kuruma koşa koşa gelip, akşamın nasıl olduğunu anlamadan, huzurla çalışıyorsa ne mutlu bu yöneticilere. Tarım Kredi hem disipliniyle, hem çalışma ahengiyle hem de huzuruyla başarılı olmak zorunda." sözlerini kaydetti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 13:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sendika agasi
Sendika agasi - 5 yıl Önce

Ya hu arkadaş her şeyi anladım ama su sendika agasi ne arar kurumun bütün etkinliklerinde. Toplu sözleşmeye gelince elimiden bişey gelmiyor derler heralde gelmez sen kendi koltuğunu saglamlastirmaya çalışıyorsun. Hakkım varsa zehri zikkim olsun

Yolun sonu....
Yolun sonu.... - 5 yıl Önce

AVRUPA KOOPERATİFLESİYOR DOĞRU AMA ONLAR İŞE GÕRE ADAM ALIYOR .İNSANLAR YETENEKLERİ İLE BİLGİSİ İLE BİR YERE GELİYOR.AVRUPADA KURUMLARDA PARTİZANLIK YOK.TARIM KREDİDE SİYASİ TORPİLİ OLMADAN BİR YERE GELEN BİR TANE ADAM GÖSTEREMEZSİNİZ.O YÜZDEN LİYAKATIN OLMADIĞI BİR KURUM FAZLA YAŞAMAZ.AMA SİZLER YİNEDE HAYAL ETMEYE DEVAM EDİN.

Tarimkredi
Tarimkredi - 5 yıl Önce

Bu akiller her nedense hep tarım kredinin kazanacağını ve bunlar gelip de kurtardiklarini anlatıp dururlar ama bilmezlerin ziraat bankası nin borcu kapatıp daha sonra af çıkardıklarını kurumun tam bir katrilyon eski parayla sildiğini söylemezler. MHP dip ANAP döneminde 2000 yılında hazineden alınan 370 trilyonu söylemezler 11 milyon dolar a mhp döneminde alınan güven sigortayı 350 milyona sattıklarını söylemezler .yine aynı dönemde bilgisayar sistemin geçip 11 bin çalışandan 5000 kişiye çalışan sayısının düştüğü hiç akıllarına gelmez bedrettin bey dönemi hariç geri kalan dönem göz yaşı haksızlık ahlaksızlık rant adam kayırma dışında hiç birşey yok allahım insallah size soracaktir

İsinize bakin
İsinize bakin - 5 yıl Önce

Su yapilan yorumlar bu kurumun ekmegini yiyen ilgililere yakismiyor. Cunku fosillesmis zihniyetiniz cikarci ve egoist kimliginizle butunlesmis insani duygularinizi esaret altina almis. Bu kuruma kim gelse begenmiyorsunuz genel mudurden tut yeni atanan yureginde allah korkusu olan herkese iftira atmak sizin icin bir meslek bir kabiliyet alani olmus. Sizin ne zaman rahatliyacaginiz cok bariz belli eski saltanatinizi ariyorsunuz bosuna ugrasmayin bu kurum artik ustanin izinden giden isin ehli ustalara emanet edilmistir.

torpılın vamı
torpılın vamı - 5 yıl Önce

merkez bırlıgınde dayın varsa ısın tamam

TARI KREDİ
TARI KREDİ - 5 yıl Önce

SAYIN GENEL MÜDÜR TOPLUMDA MÜSLÜMAN KOLTUKTA YAHUDİMİ YOKSA ERMENİMİ SİZ KARAR VERİN ARKADAŞLAR KANDİL GÜNÜ İNSANLARI İŞTEN ÇIKARANLAR TASARUF DEYİPTE MÜDÜRLERE ON BİN MAAŞ VEREN GENEL MÜDÜR

Derdin ne arkadas
Derdin ne arkadas - 5 yıl Önce

Bu sitede büyük harfle sürekli yorum yazıp sağa sola kara çalan arkadaş bu kurumla ne alıp veremediğin var. Hadi irfan seni görevden aldı emeklı etti zalim oldu. Peki daha dün gelmiş Karayama ile ve yeni atadığı insanlarla ne derdin var. Muaz ı da anladık irfan la beraber seni aldı sana sahip çıkmadı. Peki Mehmet le ne derdin var. Yoksa sende onun teftiş ettiklerinden misjn? Koskoca adamsın utanmadan burada ipe sapa gelmez yazılar yazıyorsun. Hele dur adamlar bir çalışsın gör ondan sonra eksik yanlış varsa yazarsın. Bide sallayıp sallayıp tutturamadigin twit hesabınıda kapat artık. Bu yöntemle bir sonuç alamazsın ancak dedikodu fitne çıkarıp ahiretine odun tasirsin

HAK MI BU ATAMALAR
HAK MI BU ATAMALAR - 5 yıl Önce

TARIM KREDİ'DE ATAMALAR NASIL YAPILIYOR BAK ARKADAŞIM. 2. MUAZ DÖNEMİ BAŞLADI. HA O BUNUN ARKADAŞI ŞU BUNUN KANKASI İŞTE TARIM KREDİ GERÇEĞİ BU. MEHMET GÜNEŞ'TEN DAHA KIDEMLİ VE LİYAKATLI KİŞİLER YOKMUYDU DAİRE BAŞKANI OLACAK. YADA DİĞERLERİNDEN DAHA KIDEMLİLER YOKMUYDU VARDI AMA BİR KİŞİ YÖNLENDİRİYOR HERKESİ. AZ KALDI ONUNDA FOYASI ORTAYA ÇIKACAKTIR ELBET. BU DÖNEMDE ELBET BİTECEKTİR. O ZAMAN ŞİMDİKİLERİ DE GÖRECEĞİZ. ŞİMDİ HAKKI YERİNE GETİRMEYENLERE HAK GEREKENİ ZATEN YAPACAKTIR. ÖNCEKİ DÖNEMİ HATIRLAYIN:)


banner151

banner251