" />

Tarım-Koop: ‘Çiftçi emeğinin karşılığını alamıyor!’

Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği (TARIM-KOOP) Genel Başkanı Mehmet Özkurnaz, tarımda çiftçinin emeğinin karşılığını alamadığını belirterek, “Çiftçimiz hızlı bir şekilde tarımdan uzaklaşıyor. Biz ne yapıyoruz? O yetmedi, bu yetmedi' diyerek ithalatı açıp hemen kolaycılığı seçiyoruz. İthalatla tarımın var olma şansı yok" tepkisinde bulundu.

Tarım-Koop: ‘Çiftçi emeğinin karşılığını alamıyor!’
banner200

Hudutgazetesi.com'dan Olgay Güler'in haberine göre, Köy-Koop Edirne Kooperatifler Birliği'nin 43'üncü Mali Genel Kurulu Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO)'da yapıldı.

Mali Genel Kurul'da konuşan Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım-Koop) Genel Başkanı Mehmet Özkurnaz, Türkiye'de kooperatifçiliğin çok başarılı bir dönemden geçmediğine belirterek, “Avrupa'daki tarıma baktığımızda tarımı bitirmiş ve sanayi devrimini yapmış ve gelişmiş bir yapı görüyoruz. Ancak ülkemizde baktığımızda halen bu konuda bir dağınıklık olduğunu görüyoruz. Kooperatifçilik olmazsa Türkiye'de tarımın olmayacağını hep söylüyoruz. Sadece süt satalım da üretici bundan mutlu olsun anlayışıyla hareket etmekte de çok büyük yanlış var. Kooperatifçilik dediğinizde hayvancılık ve tarım iç içedir" dedi.

TARIMIN YÜZDE 74'Ü KAYIT DIŞI!

Tarımda kayıtdışılığın çok fazla olduğuna dikkat çeken Özkurnaz, kayıtdışılığın önüne geçmek için köylerdeki kooperatiflerden satışların yapılması gerektiğini bildirdi. Özkurnaz, yapılan araştırmaya göre tarım ve hayvancılığın yüzde 26'sının kayıt içi, yüzde 74'ünün de kayıt dışı olduğunu ifade etti.

TARIMDAN HABER


YORUM EKLE
YORUMLAR
Bu ülke daha çok şey kaybeder
Bu ülke daha çok şey kaybeder - 4 yıl Önce

Kimse insanla uğraşmak istemiyor herşey pahalı satarken ucuz işsizlik dahada artacak bilginize herkes buğday Mısır'a dönecek diğer biber salça şeker pamuk sanayisini unutun hükümetin bu politikası çiftçiyi yalnız kalma politikasına bıraktı

İthal sperma!!
İthal sperma!! - 4 yıl Önce

Nedense halen ülkemizde halen hansın kalıtımsal hastalıklı olan ithal spermalarını kullanıp saglıklı buzagı yetiştirilecegini düşünüyorlar!!

Yapmıyor kimse zaten
Yapmıyor kimse zaten - 4 yıl Önce

Devlet hibesi devlet desteği ile tarıma gircem diyenleri görüyorum aklın varsa yapma diyorum niye diyor sanayicilerin aldığı fiyatı gider gelir dengesini açıklıyorum hammallık yapsan daha çok kazanırsın diyorum bu işinde zaten ondan farkı yok ve daha az kazanıyorsun diyorum adam hak verip vazgeçiyor :)

banner151

banner251