Recep Konuk: 15 Temmuz yaşanmamış gibi davranamayız!

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Recep Konuk: 15 Temmuz yaşanmamış gibi davranamayız!
banner282

Mesajında bir yıl önce demokrasi açısından bir eşiğin atlandığını, demokrasi tarihimizde ilk kez elinde silah olanların kazanamadığını belirten Başkan Recep Konuk, “milletimiz canı pahasına darbecilere darbe vurdu. 15 ve 16 Temmuz 2016 Cuma ve Cumartesi günü 249'u şehitlik mertebesine, 2.193'ü gazilik mertebesine yükselen kardeşlerimiz demokrasimize duvar oldu, sokaklara meydanlara dökülen, tankın, tüfeğin karşısına dikilip meydanı boş bırakmayan demokrasi aşığı milyonlar ile birlikte millet iradesine kast eden zorbaları alt etti.

Darbeciler bu teşebbüslerinde iki şeyi hesaba katmadı; bir milleti ve iki milletin liderini. Onlar içtima düdüğünü çalınca hizaya giren bir millete ve şapkasını alıp giden siyasetçilere alışmışlardı. 15 Temmuz'da da beklentileri oydu.

Tanklar kışladan burnunu gösterince evine kapanan bir millet ve milletin iradesini kendilerine teslim eden bir siyasetçi beklediler. Ancak bu kez sesi F16'ların sesini bastıran bir lider, tanklardan daha güçlü bir millet ve liderine duyduğu sevgisi can kaygısından daha baskın olan bir millet buldular” dedi.

“DEMOKRASİMİZ İÇİN UYANIK OLMALIYIZ”

Bu milletin 15 Temmuz'da ortaya koyduğu tavırla, sergilediği irade ve cesaretle sadece demokrasisine değil, geleceğine de sahip çıktığını belirten Başkan Konuk, “milletimiz, bundan bir yıl önce Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğiyle, onun dik ve sağlam duruşuyla, bu ülkenin ve bu milletin istikbaline kast edenlerin, demokrasisine kast edenlerin hesaplarını yerle yeksan etmiştir.

15 Temmuz'da milletimiz, 27 Mayıs'ta, 12 Mart'ta ve 12 Eylül'deki gibi teslimiyetçi bir tutum takınmamış, elinde silah olanın değil arkasında millet olanın haklı olduğunu dosta düşmana ispatlamış, milletimiz geleceğine el koymak isteyenlerin hamlesini boşa çıkarmış, demokrasimize darbe yapmak isteyenlere darbe yapmıştır.

Hepimizin görevi ve mesuliyeti bu ülkede 15 Temmuz'da sergilenen iradeyi diri tutmaktır. 15 Temmuz'da milletimizin ortaya koyduğu ve demokrasi cephesinde tesis edilen birliği ve beraberliği muhafaza etmektir. Hepimizin sorumluluğu 15 Temmuz ihanetini unutmamak ve unutturmamaktır. Hepimizin vazifesi demokrasimiz için uyanık olmak ve uyanık kalmaktır” diye konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
tarım
tarım - 5 yıl Önce

sayın konuk nerdesin sesin tamamen kesildi biz seni tarım bakanı olacan diye beklerdik biz çiftçiler can çekişiyoruz

banner151