Kayısının memleketi Malatya’da çiftçi eğitimi

Tarım Kredi Malatya Bölge Birliği, 2017 yılı kış-ilkbahar dönemi çiftçi bilgilendirme ve eğitim toplantılarına devam ediyor.

Kayısının memleketi Malatya’da çiftçi eğitimi
banner200

Akçadağ, Ören, Dilek, Sürür, Darende, Yeşilyurt, Battalgazi, Elazığ, Akçakiraz, Ergani, Van, Gevaş, Erciş, Tatvan Tarım Kredi Kooperatifleri ortaklarına ve çiftçilere yönelik yüz yüze toplantılar gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantılarda; sigortacılık (Tarsim-ortak kaza), bitkisel üretimde verimlilik ve kalitenin arttırılması, bitki sağlığı, hayvan yetiştiriciliği, toprak yapısına göre uygulanabilecek gübre çeşitleri, ürüne özel gübreleme, sıvı-toz gübre kullanımı ve faydaları, zirai mücadele ilaçlarının hazırlanması ve kullanılması ile Tarım Kredi Kooperatiflerinin ortaklarına sunmuş olduğu hizmetler konularında üretici çiftçilere bilgi verildi.

Türkiye'nin en büyük çiftçi ailesi olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin her konuda çiftçilerin hizmetinde olduğunu belirten Malatya Bölge Müdürü Mustafa Altunok, çiftçileri bu büyük ailenin içinde yer almaları için kooperatiflere davet etti.

Kayısı'nın başkenti olan Malatya ilinde sigorta faaliyetlerinin daha büyük önem arz ettiğini belirten Bölge Müdürü Altunok, risklerin minimize edilmesi ve indirimli kredi imkanlarından faydalanmanın birinci şartının sigorta yaptırmak olduğunu vurgulayarak, hinterlandı çok geniş olan ve yoğun kış şartlarının halen devam ettiği bölgede, ulaşılmadık ortak ve üreticinin kalmaması için 2017 yılı içerisinde asgari her kooperatifin faaliyet alanında birer toplantı yapılacağını ifade etti.

Toplantılara; Malatya Bölge Müdür Yardımcıları Mustafa Koçak, Mustafa Aslan, Bölge Birliği Krediler, Sigorta ve Pazarlama birimleri ile kooperatiflerden çalışanlar, Tarım Kredi Yem, Gübretaş, Groupama saha sorumluları ve yöre çiftçileri katıldı.

Kaynak: Tarım Kredi / E.Ömer ÇETİNKAYA

YORUM EKLE
banner151

banner251