Çiftçinin talebini yok sayamadı: Konuk adaylığını açıkladı

Çiftinin geri dön talebi üzerine Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, bugün kararını açıkladı.

Çiftçinin talebini yok sayamadı: Konuk adaylığını açıkladı
banner200
banner217

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, PANKOBİRLİK Olağan Genel Kurulu'nda yeniden başkan adayı olacağını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde PANKOBİRLİK başkanlık seçimlerinde aday olmayacağını açıklayan Recep Konuk, Konya Şeker Fabrikası konferans Salonu'nda yaptığı basın toplantısında yeniden aday olacağını belirtti. Özellikle çiftçinin ve Konya Şeker'in ayrılmamasını istediği Recep Konuk, tüm istek ve ısrarları geri çevirmeyerek herkesin yüzünü sevindirdi.

BAKAN OLACAK DEĞİLİM

Herkesin merakla beklediği açıklamada konuşan Başkan Konuk, aday olmayacağını açıkladıktan sonra çiftçinin kendisini ısrarla istediğini söyledi. Konuk konuşmasında, çıkan dedikodulara da değinerek şöyle dedi; “Birileri benim bakan olacağım için ayrılacağımı düşündüler. Ben öyle düşünseydim vekil olduğum zaman PANKOBİRLİK Başkanlığını bırakırdım. Konya Şeker, 8 bakanlığın bütçesinden daha büyük bir kurumdur. Elbette ki büyümek için borçlanacaksınız. Elbette ki borcumuz var. Fakat bu borçlar kurumun daha çok büyümesi içindir"

CUMHURBAŞKANIYLA İSTİŞARE ETTİM

Konuk, PANKOBİRLİK Başkanlığına aday olmayacağının açıklamasının ardından, bu karar ülkede şok etkisi yaratmış ve özellikle devlet büyüklerini harekete geçirmişti. Aday olmayacağı açıklamasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakanla görüşen Recep Konuk, şöyle konuştu; “Ben devlet büyüklerini dikkate alırım. Buranın yöneticisinin tayini üreticiye aittir. Bu süreçte başbakanımızla görüştüm. Başbakanımız büyük bir değerdir. Cumhurbaşkanımızla da istişare ettim. Cumhurbaşkanımız 'Konya Şeker büyük bir marka, tedbir aldın mı?' dedi. Milletin adamı olan Cumhurbaşkanımız milletin markasına sahip çıkılmasını istedi.

BU TALEPLERİ YOK SAYAMAZDIK

“Konya Şeker Türkiye ye mal olmuş bir kuruluştur. Buraya sağlam birilerini bulalım demiştik ama yaklaşımlar farklı oldu. Tarihin ertelenmesi bizim dışımızdadır. Birilerinin ayaklarına bastık ya aday değiliz deyince rahat durmadılar. Sat kurtul değil kur kurtar mantığıyla hareket ediyoruz. Ben yorgun olduğum için yokum demedim. Sadece kendi kararımla bunu yapmıştım. Aday olmayacağımı açıkladıktan sonra üretici beni arıyor ve 'Sen neden gidiyorsun' diyor. Bu kadar talepleri yok sayamazdık"

Konuk konuşmasını sonunda 'Durmak Yok, Yola Devam' dedi ve yeniden aday olacağını açıkladı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Türk Toplumununda son dönemlere sürekli kendi yücelten, kendini öven insan modeli o kadar arttı ki... işte son örneği Recep Konuk. Sanırsin ki halk kahramanı, Konya'nın 1.numarası, oysa vekil seçilene kadar canı çıktı, uzun bir süre aday bile yapılmadı. İnsan hiç bir zaman; ben neymişim, ne kadarda önemliymişim dememeli, bunlar bir kere şık davranışlar değil, yarının ne olacağını kimse bilemez.

Mahşerde davacıyım
Mahşerde davacıyım - 3 yıl Önce

İki aydır üst bölgeden alt bölgeye doğuya atama bekliyoruz. Millet doğudan kaçıyor biz gitmeye uğraşıyoruz.İki aydır bakanlığı Her aradığımızda yazınız imzada denildi.Bugün ankaraya geldik derdimizi dinleyen bile bulamadık.Bir memur arkadaş, adamı olan birkaç kişinin tayin evrakının imzalandığını söyledi. Bakın okullar açılıyor Allahtan korkun.Sayın Bakan atamaları durdurma sebebiniz ve gerekçeniz nedir? Çoluk çocuğunuz yok mu sizin. Bakın okullar açılıyor ama biz iki aydır imza bekliyoruz.Mahşerde davacıyım sizden sayın Fakıbaba.Sizi yüce Rabbime havale ediyorum.Allah müstehakınız neyse onu versin.Allah büyük

balon
balon - 3 yıl Önce

Bu adamı ne kadar büyütüyorsunuz be arkadaş. Sanki kurtarıcı. Artık kurtulsun tarım şu kurtarıcılardan. Çiftçiler çok istemişlerde, bizi bırakma demişler de.... Toplamış bir avuç çiftçiyi.....

- 3 yıl Önce

Tarım krediyede Sayın REİSİM böyle Başkan ve Genel mudur atayınız.Tarım kredi idarecileri Deniz yoluyla şirketler kurarak Çiftçiye hizmeti unuttular kendilerine saltanat işleriyle uğraşıyor lar.Dunku Torku marka oldu .ASIRLIk Tarım kredi hala uyuyor ve bize piyasadan pahalı stil yapıyor .Allah bunlardan hakkımızı alsın.

Tarım öldü
Tarım öldü - 3 yıl Önce

Kimse boşuna uğraşmasın başımızdakilerde çok iyi biliyorki bu tarımı düzeltecek bir Allah'ın kulu yok şu an ve onun için ne bakanlardan hayır geliyor nede başkalarından bu böyle gelmiş böyle gider herkes ekmiyoruz dedimi koca bir halk ve koca bir devlet anlar gerçekten neyin doğru neyin yanlış olduğunu ...

banner151

banner251