" />

Ülkede yetişmeyecek tütün yok

Türkiye Tütün Üretim ve Pazarlama Kooperatifleri Birliği Genel Başkanı Şeyhmus Solgun, tütün ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Tütünün yerli ve milli bir ürün olduğunu söyleyen Solgun, “Türkiye'de yetişmeyecek tütün çeşidi yoktur" dedi.

Ülkede yetişmeyecek tütün yok
banner200

Muş'ta bir takım ziyaretlerde bulunan Solgun, tarihte birçok kez ülkenin borcunu tütünden ödediğini belirterek, "Türkiye'nin tütünde ciddi özellikleri var. Oryantalde dünya lideriyiz, tek başına içilir özellikte dünya lideriyiz. Dünyada 168 ülkede tütün üretimi yapılır, 62 tütün çeşidi Türkiye'de yetişir. Türkiye'nin toprak özellikleri bambaşkadır. Ege'nin ayrı bir özelliği var, Karadeniz'in ayrı bir özelliği var, Doğu ve Güneydoğu'nun ayrı bir özelliği var. Türkiye'de yetişmeyecek tütün çeşidi yoktur" ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Yerliyiz diyenler ABD hatırına sana urettirmez

Tutun
Tutun - 3 yıl Önce

Tutun ve alkol birilerine peskes cekiliyor ama kim...

Tarim
Tarim - 3 yıl Önce

Sayin pakdemirli size bagli tutun ve alkol kurumu var bilmiyoruz haberiniz varmi bu kurumdan orda alkol ve tutun firmalari cesitli alaverali isler varmis..
Biliyorsunuzda yoksa bilerekmi sesiniz cikmiyor

Hazine yeri
Hazine yeri - 3 yıl Önce

Murat çalışır ben hazine malarini ekiyorun evcimilsini oduyorum ama mili emlaga gitim kiralamak icin ama malesef refom var diye beni gale almadilar dilekce verdim ama malesef bir muhatap bulamadim

banner151

banner251