Buzağı ölümleri yarı yarıya azaldı

Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, Aksaray'da buzağı ölümlerinin 2 yıl içerisinde yüzde 50 oranında azaldığını kaydetti.

Buzağı ölümleri yarı yarıya azaldı
banner200

Kayan, yaptığı açıklamada, 2 yıl önce Aksaray'da yüzde 14 seviyelerinde olan buzağı ölüm oranını yapılan eğitim ve aşılama çalışmasıyla yüzde 7'lere çekerek buzağı ölümlerinin önüne geçtiklerini söyledi.

İTHALATI BİTİRİRİZ

Türkiye'nin yılda 500 bin hayvan ithal ettiğini, Türkiye'de ise yılda 510 bin buzağının öldüğüne dikkat çeken Kayan, bu ölümleri kesinlikle tamamen bitirmemiz gerektiğini söyledi. Buzağı ölümlerinin engellenmesinin Türkiye için, ülke ekonomisi için son derece önemli olduğuna vurgu yapan Kayan, “Bunun yanında gerçekten buzağıların ölmemesi gerekiyor. Eğer biz bu buzağı ölümlerinin önüne geçersek yurtdışına bizim paramızın gitmesini engellemiş olur, ithalatı yapmamış oluruz" diye konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

klm

buzağı ölümü yalanı
buzağı ölümü yalanı - 3 yıl Önce

Aksarayda yeni ne yapılmışki buzağı ölümleri yarıya düşmüş. Bekir başkan kaynaklarını tekrar gözden geçir.sana yanlış bilgi veriyorlar.yoksa sen yanlış konuşmazsın

banner151

banner251