Turhal İlçesi Yüzbaşıoğulları sosyal tesislerinde düzenlenen ödül törenine Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Belediye Meclis üyeleri, STK Temsilcileri, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer Çenesiz, işadamları ve davetliler katıldı. 

Ödül töreninde konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat ve Turhal’da  uyum ve işbirliğinin olduğunu ifade ederek “Bu uyum ve birlikteliği bozmamak lazım. Bu uyum ve birlikteliğin olduğu yerde daha çok iş oluyor. Bir de bizim amacımız iş üretmek, değer üretmek. Memleket, millet bizden iş bekler. Kadını, çiftçisi, erkeği, yaşlısı, genci dolayısıyla milletimiz bizden iş beklerken enerjimizi onlara vermemiz lazım. Turhal da Tokat’ımızın gelişen, ilerleyen kıymetli bir ilçesi. Turhal, insanımızın alın teriyle, göz nuruyla inşa ettiği bir şehir. Sadece  Tokat’ a değil Türkiye’ye değer üreten bir şehir. Hem şeker fabrikasıyla hem tarımıyla, ekonomisiyle. Bunu çok önemsiyorum dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Turhal İlçesinde en çok istihdam sağlayan Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş Turhal Şeker Fabrikası Müdürü Hulusi Yüksel’e Vali Dr. Ozan Balcı plaketini takdim etti.