Üretici 300 koyun projesinden ne kazanacak?

300 koyun projesinden yararlanacak üreticiler yıllık ne kadar kazanacak? 300 koyun projesinden yararlanacak hak sahipleri belli olurken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, bu projeden üreticinin yıllık ortalama ne kadar kazanç sağlayacağına yönelik bir çalışma yaptı.

Üretici 300 koyun projesinden ne kazanacak?
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği'nin Alanya'da yaptığı istişare toplantısında, üreticinin 300 koyun projesinden nasıl bir kazanç sağlayacağına yönelik bilgiler paylaştı.

Fakıbaba, yaptıkları hesaplamaya göre 300 koyun projesinden yararlanacak üreticilerin yıllık ortalama 40 ila 50 bin lira arasında bir kazanç sağlayacaklarını belirterek, şunları kaydetti: “Ziraat Bankası'nın yaptığı hesaplamalara göre yıllık 30 ila 35 bin lira arasında bir kazanç sağlanacağı yönünde. Ancak bizim yaptığımız hesaplamalara göre üreticilerimiz 40 ila 50 bin lira arasında bir kazanç sağlayacaklar. Üreticilerimiz koyununu alacak, asgari ücretini alacak bir de yaptığı bu işten dolayı yıllık ortalama 40 ila 50 bin lira arasında bir kazancı olacak. Şehre gelipte ne yapacak? Temiz köyünde bunları kazanacak”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251