Süt hayvancılığı işletmesi yerinde incelendi

Tarım Kredi Kooperatifleri Ankara Bölge Birliği yetkilileri, Sincan Tarım Kredi Kooperatifi'nin faal ortaklarından Yasin Delioğlu'na ait süt hayvancılığı işletmesine ziyarette bulundu.

banner180
Süt hayvancılığı işletmesi yerinde incelendi
banner195

Ziyaret esnasında konuşan Bölge Müdürü Veli Altunkaş, “Genç ortağımızın tarımsal faaliyeti yöre çiftçileri açısından örnek alınacak bir işletmedir. İşletmesinin kaba yem ihtiyaçlarını yine iştiraklerimiz tohumlukları ile yetiştirmektedir. Tarım Kredi Kooperatifleri olarak ortaklarımıza her türlü teknik bilgiyi sağlayarak; tarımsal girdi ihtiyacını karşılıyoruz. Bu işletmeyi ekonomimize kazandırdığı için kendisine teşekkür ediyorum.” dedi

Ortak Yasin Delioğlu hakkında bilgi veren Kooperatif Müdürü Cevdet Vural da “Ortağımız büyükbaş besi ve süt hayvancılığı yapmaktadır. Yaklaşık 80 dönüm arazide 400 başlık besi 30 başlık süt hayvancılığı işletmesi bulunmaktadır. İşletmesinin tarımsal girdilerini de kooperatifimizden karşılamaktadır. Yöremizin önder çiftçilerinden olan Yasin Bey Kooperatifimizin sadık ortakları arasındadır.” diye konuştu.

YORUM EKLE
banner151