Kurban Fiyatları Açıklandı

Merakla beklenen kurban fiyatlar açıklandı. Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, kurban fiyatlarını açıklayan Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü Mustafa Tutkun, vekalet yoluyla kurban kesim bedellerinin bu yıl yurt içinde 690 lira, yurt dışında da 500 lira olarak belirlendiğini söyledi.

Kurban Fiyatları Açıklandı
banner200
banner217

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mustafa Tutkun, 2016 yılı Kurban Organizasyonu kapsamında, vekalet yoluyla kurban fiyatlarını açıkladı. Düzenlenen basın toplantısında bilgi veren Müdür Tutkun, “Bu yıl 'Kurbanlarımız Kardeşlik İçin' sloganıyla yola çıktık" dedi.

Genel Müdür Mustafa Tutkun, “Vekaletle Kurban Kesim Programı kapsamında, yurt içinde 215 il ve ilçe merkezinde, yurt dışında ise 125 ülkenin 525 bölgesinde bizzat TDV gönüllüleri nezaretinde kesim ve dağıtım yapılacaktır. Yurt içindeki merkezlerden 95'inde, sığınmacı ailelere yönelik kurban kesimi yapılacaktır" diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile işbirliği içerisinde kurban kesimlerin gerçekleştirileceğini söyleyen Müdür Tutkun, “Vekaletle Kurban Kesim Programı kapsamında 225 bin hisse kurbanı kesilerek, dağıtımının yapılması hedefledik. Hayırseverlerin vekalet verdikleri kurbanların kesiminin, dini usullere uygun olacak. Diyanet İşleri Başkanlığı ve vakıf personeli, gönüllülerin destek verecektir" ifadelerini kullandı.

Tutkun, vekaleten kesilen kurbanların bir bölümünün Türkiye'de, bir bölümünün de yurt dışında açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olarak yaşandığı ülkelere ulaştırılacağını ifade ederek, şöyle konuştu: "Vakfımız bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içinde 690 TL, yurt dışında da 500 TL olarak belirledi. Vatandaşlarımız, www.diyanetvakfi.org.tr ve kurban.diyanetvakfi.org.tr adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il ve ilçe müftülüklerimize, cami görevlilerimize, PTT şubeleri ile Ziraat, Vakıfbank, Halkbank, Akbank, Garanti Bankası, Albaraka, Türkiye Finans ve Kuveyt Türk bankaları aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban programına katılıp kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilir.

Ayrıca vatandaşlarımız 0312 416 90 00 çağrı merkezini arayarak kurban bağışında bulunabilir. Yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız da Din Hizmetleri Müşavirlikleri ve ataşelikler ile bu ülkelerdeki dernek ve din görevlileri vasıtasıyla kurban bağışlarını yapabilir."Merakla beklenen kurban fiyatlar açıklandı. Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, kurban fiyatlarını açıklayan Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü Mustafa Tutkun, vekalet yoluyla kurban kesim bedellerinin bu yıl yurt içinde 690 lira, yurt dışında da 500 lira olarak belirlendiğini söyledi.

YORUM EKLE
banner151

banner251