Hayvan ithalatında Rusya’ya kapıları açıyoruz

Türkiye, Avrupa ve Güneyi Amerikan'dan sonra Rusya'dan da hayvan ithal edecek. Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadi Dvarkoviç, Türkiye'ye, tarım ürünleri ve hayvan ihracatı yapacaklarını söyledi.

Hayvan ithalatında Rusya’ya kapıları açıyoruz
banner200
banner217

Haberrus'un haberine göre, Rusya, başta et olmak üzere tarım ürünlerini Türkiye'de satmak için güvence aldı. Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadi Dvarkoviç konuyla ilgili St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu'nda konuştu.

Rusya'dan Türkiye'ye tarım ürünleri ve et sevkiyatının bu yıl başlayabileceğini belirten Dvorkoviç şunları söyledi: "Türk meslektaşlarımızdan güvence aldık, yakında tarım ürünlerimiz Türkiye pazarına erişebilecek. Bunun bu yıl gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Her şeyden önce bu et ürünlerini kapsıyor" dedi. Dvorkoviç daha önce de, domates suyu, sos gibi işlenmiş ürünler için Kasım 2017-Nisan 2018 arasında Türkiye'den domates sevkiyatının yapılmasına izin verilebileceğini söylemişti.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Olduk be abi
Olduk be abi - 3 yıl Önce

Ülkemize bak avrupa birincisiydik hayvan üretiminde yazık günah ital alan ülke olduk durmak yok itale devam

- 3 yıl Önce

Yağ kardeşim kapı açmadığımız ülke kaldımı

Bıraksın bakan
Bıraksın bakan - 3 yıl Önce

Geçenlerde bakan hayvan et sıkıntı yok diyordu bugun durumlar maglum el actık herkese yazı bakan tarım hayvancılık bitti sayende bırak git

işiniz gücünüz çamur
işiniz gücünüz çamur - 3 yıl Önce

Arkadaş açıklamayı rus yapmış. Belli ki ulular arası ilişkiler gereğince bir durum söz konusu yada ruslar olsun istiyo. Sanki buna bakan bey mi karar veriyo. Bakana laf atılabilsin diye yapılımış bu saçma sapan haber yerine aklı başında haber yap editör !! Rusun biri bilmem nerede konuşmuş haber yapıyosunuz saçma !

banner151

banner251