" />

Hayvan ithalatı Türkiye’ye yakışmıyor!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, hayvan ithalatından dert yandı. Hayvan ithalatının Türkiye'ye yakışmadığını belirten Çelik, “Yılda 400 bin ile 500 bin hayvan ithal ediyoruz. Yakışmıyor. Yapılması gerekenleri yapmamız gerekiyor" dedi.

Hayvan ithalatı Türkiye’ye yakışmıyor!
banner200

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Çelik, Konya'nın Ereğli ilçesinde düğün salonunda besici ve süt üreticileriyle bir araya geldi.

Hayvancılıkla ilgili önemli adımlar attıklarını ifade eden Çelik, “Kendi kendine yeten hayvancılık sistemini milli tarım çerçevesinde oluşturuyoruz" diye konuştu.

22.50 TL KALICI FİYAT DEĞİL

Et fiyatlarındaki artıştan dolayı Et ve Süt Kurumu tarafından yapılan müdahalenin gerekçesini anlatan Çelik, et fiyatını gereksiz yere hak etmediği ölçülere taşıyanlar bulunduğunu belirterek, 80 milyonun hukukunu korumak için devreye girdiklerini dile getirdi. 22.50 liranın kalıcı fiyat olmadığını anlatan Çelik, amaçlarının üreticiyi mağdur etmek olmadığını söyledi.

Çelik, şunları kaydetti:

“Et ve Süt Kurumu 23.80 lira alım yapıyor. Piyasada 24- 24.5 lira arası bizim toleransla baktığımız fiyatlar geziyor. Ama biranda biz referandum için yollara çıktık, etin fiyatı 27.50 liraya çıktı. Bunun üzerine Et ve Süt Kurumu regülasyon yaptı. Eti gereksiz yere hak etmediği ölçülere taşıyanlara karşı, 80 milyonun hukukunu korumak için dedik ki 'Biz hemen devreye giriyoruz.' Normalde 23.80'e alıyoruz, 22.50'ye piyasaya sürüyoruz. Bunu spekülatörlerin heveslerini boğazlarına tıkamak için yoksa 22.50 bizim kalıcı fiyatımız değildir. Üreticiyi mağdur etmeyiz. Bizim derdimiz üretimi arttırmak."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
kralim
kralim - 5 yıl Önce

faruk celik tarim bakani oldugunu unuttu hethalde kim cozecek bu sorunu o zaman

- 5 yıl Önce

Yav he he

Genetik tarama verimlilik
Genetik tarama verimlilik - 5 yıl Önce

Sn Bakanim Abd ve Avrupada yavru dogdugu gibi(sigir.koyun.manda.keci) Beslendiginde iyi et tutacakmi .iyi sut verecekmi kalitimsal hastalik tasimaktami ,sakatmi kalacak veya kalitimsal hastaliktan dolayi 6 ay sonra olecekmi .deri kalitesi.diye DNA SNP tarama testi ile verimlilik ve ekonomik deger tespiti yapilir.Bosuna hayvan beslenmez ..Ayni uygulamayi taze ve dodurulmus sperma kullanilmadan test edilerek spermadanda hastaliklarin gecmesi onlenmekte.Lalahan uygulama laboratuvari ne yapar.

- 5 yıl Önce

kimsenin ne zarara uğraması nede mağdur olması bunların umurunda değil umurlarında olan kendilerinin yarattığı(olmayan) mağduriyetleri çıkarları uğruna suçu başkalarına atma hep mağdur hep mağdur( Türkiye nin değişmez siyaset anlayışı mağdura oynama) fiatlar yükseldi tüketici mağdur müdahale etmezse kendileri mağdur olacak(seçim var) etse üretici mağdur :))))) KALICI ÇÖZÜM ????bırakın mağduriyet edebiyatlarını

banner151

banner251