" />

Bakan Zeybekçi: Rusya’dan büyükbaş hayvan ithal edebiliriz!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Rusya'nın Türkiye'ye kırmızı ve beyaz et ihraç etmek istediğini söyledi. Rusya'dan et ithalatına sıcak baktıklarını ifade eden Zeybekçi," Alabiliriz, çünkü Türkiye olarak biz büyükbaş ithal eden bir ülkeyiz" değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Zeybekçi: Rusya’dan büyükbaş hayvan ithal edebiliriz!
banner200
banner217

Tataristan Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da düzenlenen “Rus-Türk Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 15. Dönem Toplantısı"nda konuşan Zeybekçi, Rusya'nın da Türkiye'ye kırmızı ve beyaz et ihraç etmek istediğini belirterek, “Bizim de bu konuda hassasiyetlerimiz var. Bu hassasiyetleri tamamlayan şirketlerden bu ürünleri almakla ilgili bir problemimiz yok. Alabiliriz, çünkü Türkiye olarak biz büyükbaş ithal eden bir ülkeyiz" diye konuştu.

HASSASİYETLERE DİKKAT EDİLİRSE İTHAL EDERİZ

Zeybekci, Türkiye'nin Avustralya, Uruguay, Brezilya ve Bosna Hersek gibi ülkelerden büyükbaş ithal edildiğini hatırlatarak, “Rus şirketlerin, Tarım Bakanlığımızın büyükbaşla ilgili standartlarını, hassasiyetlerini karşılaması halinde buradan da ithal ederiz. Sonuç itibarıyla Rusya, 100 milyar dolarlık ticaret hedefimizin olduğu ekonomik bir müttefikimiz." şeklinde konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
anakaradaki efendiler
anakaradaki efendiler - 3 yıl Önce

Kendi maaslariniza nasıl olsa kendi istedigiz gibi zam yaptınız verin milletin sırtına vergiyi babanizin malı gibi yiyin bu ülkenin vergisini gelirini, ama çiftçiye emekliye işçiye gelince kaşıkla verin kepçeyle geri alın, ben bu iktidar partisinin kuruluşundan bu yana üyesi ve aynı zamanda mahalle baskaniyim artık bu iş bitmiştir anakaradaki efendiler size söylüyorum öyle anakaradan bakmayın birde gelin millete sorun halinize yazık size utanmaz insanlar millet zar zor geçim derdinde siz kendi derdinizdesiniz

banner151

banner251