" />

Bakan Tüfenkci açıkladı! Et fiyatları düşecek!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, et fiyatlarındaki oynaklığın giderildiğini söyledi. Tüfenkci, "İnşallah ortaya koyduğumuz politikalarla zaman içerisinde yerlilik oranını arttırdığımızda et fiyatlarının da düştüğünü göreceksiniz" dedi.

Bakan Tüfenkci açıkladı! Et fiyatları düşecek!
banner200

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu tarafından küçükbaş hayvan etinin yaygınlaştırılması amacıyla Malatya İli Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliğinde düzenlenen toplantıya katıldı. Tüfenkci, Türkiye olarak yeni bir Milli Tarım Politikası oluşturma adına yol haritası ortaya koyduklarını söyledi.

Bülent Tüfenkci, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Almış olduğumuz tedbirlerle, kamuoyunun yakından izlediği gibi et fiyatlarındaki oynaklığı gidermiş durumdayız. En azından stabil hale getirmiş vaziyetteyiz. İnşallah ortaya koyduğumuz politikalarla zaman içerisinde yerlilik oranını arttırdığımızda et fiyatlarının da düştüğünü göreceksiniz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Giderlerde stabil olsa
Giderlerde stabil olsa - 5 yıl Önce

Sayın bakanım sıkıntı et fiyatlarında değil çünkü çiftçinin kesim fiyatı 24tl kilosu aracıları sizler kontrol altında tutarsanız farkın nerden geldiğini net görürsünüz .Nasıl bir gelişme ki aracılar kontrol altına alınamıyor anlamış değilim.Allah yardımcımız olsun sıkıntı stabil tutmada olmadığını kanımın son noktasına kadar ispatlarım.

Genetik tarama verimlilik
Genetik tarama verimlilik - 5 yıl Önce

Sayin bakanim.yem maliyetlerive aacilar flyatlari yukseltmekte.Neden ulkemizde ABD fe oldugu glbl yavru dogdugu anda genetlksel hizli Snp testi ile yavrunun iyi et tutup tutmayacahi.iyive kaliteli sut verip vemiyecegl aninda tespit edilip hayvanin verimliligi ekonomik degeiri belirlenmez.cozum bakanlik laboratuvarlarinda!!??

banner151

banner251