Bakan Fakıbaba açıkladı düve alımına sıfır faizli kredi

Türkiye'nin et ithalatını hak eden bir ülke olmadığını belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bu konuda önemli bir desteği hayata geçireceklerini söyledi. Fakıbaba, ülkedeki düve açığını kapatmak için üreticiye 7 yıl geri ödemeli sıfır faizli kredi vereceklerinin müjdesini verdi.

Bakan Fakıbaba açıkladı düve alımına sıfır faizli kredi
banner200

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun (TKDK) Kırsal Kalkınma Buluşmaları IPARD-II 3. Çağrı ilan Tanıtım Programı Şanlıurfa'da yapıldı. Tanıtım programına katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin et ithalatını hak eden bir ülke olmadığını vurgulayan Fakıbaba, ithalatın önüne geçmek için önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Bu konuda üreticinin düve alımına büyük destek verileceğini açıklayan Fakıbaba, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat Bankası arasında özel anlaşmaların yapıldığını kaydetti.

Bu anlaşmanın da hemen devreye gireceğini ifade eden Fakıbaba, destekleme projesi ile 500 bin düve alımının destekleneceğini kaydetti. Projenin toplam tutarının 5 milyar lira olacağını bildiren Fakıbaba, üreticiye verilecek kredinin sıfır faizli, ilk iki yılı ödemesiz ve 7 yıl geri ödemeli olacağını kaydetti.

Projede düvelerin temini Et ve Süt Kurumu üzerinden temin edilecek. Kredi ayağında Ziraat Bankası olacak. Hayvanların yem ihtiyaçları da Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından karşılanacak.

Projenin tanıtım programının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılması planlanıyor.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Yalanla dolanla insanları kandırmayın hiç bir banka veremez yazıklar olsun 05352512785

- 3 yıl Önce

Kim veriyor!! Tarım kredinin!!! Tarex karr alır !! Koparatif / 15 alır!! / 9 yıllık kOmusyon alirlar!! Yani tkk 85 binliralik hayvan alırsın !! Faizin. / 100 indirim olsa bile!! 85 bini 4 yılda 123 bin ödersin!!! Alsana sıfır faiz!! İtiraz eden varsa yazsın ispatlayim bende belgeleri var!!

Amerikayi keşf ettik
Amerikayi keşf ettik - 3 yıl Önce

Yıllarca tarımsal kalkınma kooperatiflere uygulanan 100x2, 30x10 baş düve projekeri zaten vardı. Yeni birşeymiş gibi sunmaya ne gerek var. Önce işletmeleri büyütelim dendi büyük işletmeler artıkça sorun arttı. Şimdi küçük işletmeleri destekleyelim deniyor. Bir ileri bir geri vites olmaz. Çok yıllık planların yapılması gerekir. Kooperatif projelerinin durumu ortada, bunun sonu aynı olur.

Faizsiz düve kredisi
Faizsiz düve kredisi - 3 yıl Önce

Bu krediyi kimin vereceğini lütfen açıklayın.Ziraat Bankası kanalıyla ki kredilendirilecek yem ayağında tarım kredimi olacak?

Yem desteği
Yem desteği - 3 yıl Önce

Hani yem desteği verecektiniz bu konuda bir gelişme yok

- 3 yıl Önce

Yüzde kaç kar !!! Yüzde kaç kOmusyon!!! Kaç paralık ipotek!!! Kaç kefille !!! Tarım bakanlığı mevzuatindan sonra!!! Tkk mevzuatı tkk yönetmeliği ve uygulaması nasıl ki

- 3 yıl Önce

faiz yok duve bin fiyatı 12 bin

banner151

banner251