Yalova'da yılın ilk köy toplantısı Hacımehmet köyünde yapıldı

Çiftçilerin sorunlarını yerinde dinlemek ve sorunlarına çözüm bulmak amacıyla Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından her yıl yapılan “Köy Toplantıları”  kapsamında 2020 yılının ilk toplantısı Hacımehmet köyünde yapıldı.

Yalova'da yılın ilk köy toplantısı Hacımehmet köyünde yapıldı
banner200

Hacımehmet köy kahvesindeki toplantıya İl Müdürü Suat Parıldar, İl Müdür Yardımcıları Selçuk Yaman ve İrfan Sakinci, Şube Müdürleri, teknik personeller ve çok sayıda Hacımehmet’li çiftçi katıldı.

Toplantıda çiftçiler Hayvancılık ve Tarımsal konularda yaşadıkları sıkıntıları dile getirirken, küpe affının tekrar olup olmayacağı, düve desteğinin kapsamı, desteklemelerden yararlanabilmek için gerekli şartlar gibi konularda Suat Parıldar’a  sorular yönelttiler. 

Suat Parıldar’da çiftçileri dinledikten sonra yaptığı değerlendirmede “Siz değerli çiftçilerimizle tarımsal konulardaki sorunlarınızı yerinde dinleyip çözüm üretebilmek, mevcut tarımsal üretim ve verimlerinizi artırarak daha kazançlı hale getirebilmek ve uygulayabileceğimiz yeni projeler konusunda fikirlerinizi almak üzere İl Müdür Yardımcılarım, Şube Müdürlerim ve konu uzmanı arkadaşlarımla köyünüze kadar geldik. İl Müdürlüğü olarak her türlü tarımsal konularda her zaman yanınızdayız. Dile getirdiğiniz konularda arkadaşlarım sizlere gerekli bilgileri verecekler” dedi.

İl Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri de Tarımsal Projelerle, Tarımsal Desteklemeler, Kooperatifçilik Uygulamaları, Tarım Sigortaları, Organik ve İyi Tarım Uygulamaları gibi konularda çiftçilere bilgiler verdiler. 

Toplantının sona ermesinin ardından İl Müdürü Suat Parıldar ve beraberindekiler tekrar görüşmek üzere çiftçilerle vedalaşarak köyden ayrıldılar.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 18:10
YORUM EKLE
banner151

banner251