Verimliliğe uygun üretim yapan üreticiler ödüllendirilecek

Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Türkiye'de yerli besilik hayvan 320 kilograma çıkarıldığında hayvan ithalatıyla ilgili durumun ortadan kalkacağını belirterek, “Verimli üretim yapan üreticilerimize daha çok destek vermek için çalışmalar yapıyoruz. Verimliliğe uygun üretim yapanlar ödüllendirilerek daha çok destek alacak” dedi.

Verimliliğe uygun üretim yapan üreticiler ödüllendirilecek
banner200

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) ile Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği (TÜKETBİR) tarafından düzenlenen istişare toplantısında bölgenin hayvancılık sorunları ele alındı. Erdurmuş, Türkiye'de hayvan kesim standardının olması gerektiğini ifade ederek, “Çalışmalarımızı sivil toplum kuruluşlarımızla da görüşmek suretiyle yılsonuna kadar hem kırmızı etteki kesim standardını hem de karkas kalite standardımızı yürürlüğe koymak istiyoruz” dedi.

“ÖDÜLLENDİRİLECEK “

Türkiye'de yerli besilik hayvan 320 kilograma çıkarıldığında hayvan ithalatıyla ilgili durumun ortadan kalkacağını belirten Erdurmuş, “Verimli üretim yapan üreticilerimize daha çok destek vermek için çalışmalar yapıyoruz. Verimliliğe uygun üretim yapanlar ödüllendirilerek daha çok destek alacak” diye konuştu.

ÜRETİCİ EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALAMIYOR

Kırmızı et üreticilerinin emeklerinin karşılığını alamadıklarını dile getiren TÜKETBİR Başkanı Bülent Tunç ise “Bu rakamlar bizim malımızın yok pahasına satılmasını sağlıyor. Hangi maliyet hesaplarına göre bu rakam bulundu, bunun açıklanmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 yıl Önce

Ürettik, ürettik , ödülü aldık. Hepimi battik yada batmak uzereyiz, daha ne ödülü merak ediyorum. Yarışacak güç yok beyler,

banner151

banner251