TÜDKİYEB Başkanı Çelik: Koronavirüse bile aldırış etmeden el ele hizmete devam edeceğiz

Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, birlik başkanlarının kendisine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, "Değerli Başkanlarımla düne kadar hizmet için el ele verdiğimiz gibi bugünden sonra da yine koronavirüse bile aldırış etmeden el ele hizmet yolunda birlikte devam etme kararı aldık" dedi.

TÜDKİYEB Başkanı Çelik: Koronavirüse bile aldırış etmeden el ele hizmete devam edeceğiz
banner200
banner217

Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, Merkez Birliğinin 4. Olağan Genel Kurulu kapsamında İl Birliklerine yaptığı ziyaretler devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgelerinde Birlik ziyaretlerinde bulunarak Birlik Başkanlarının desteğini alan Çelik, bu defa 15 Mart 2020 tarihinde İzmir’de Ege Bölgesi Birlik başkanlarıyla ve 16 Mart 2020 tarihinde de Marmara Bölgesi Birlik Başkanlarıyla bir araya geldi. 

Genel Başkan Çelik İzmir’de yaptığı konuşmada Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’nin memleketinde bulunmaktan son derece memnuniyet duyduğunu ifade ederek “Göreve geldiği andan itibaren küçükbaş hayvancılık sektörünü her daim desteklemesi ve bizlere büyük güç vermesi nedeniyle kendilerine teşekkürü bir borç biliyorum. Sayın Bakanımız ve ekibiyle sürekli istişare ederek sektörümüzü büyütmenin gayreti içerisindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız İle birlikte Sayın Bakanımız sektörümüzün daha da iyi yerlere gelmesi için önümüze koydukları hedefler doğrultusunda gayret sarf ediyoruz. Birinci hedefimiz; küçükbaş hayvan sayımızın 2020 yılı için 56 milyona çıkarılması ve 2023 yılı sonunda da nüfus başına en az bir koyun olacak şekilde çalışmaların sürdürülmesidir.” dedi.

Genel Başkan Çelik, Ege Bölgesi itibariyle sektörün durumuna ilişkin çeşitli değerlendirmelerde de bulunduktan sonra “Değerli Başkanlarımla düne kadar hizmet için el ele verdiğimiz gibi bugünden sonra da yine koronavirüse bile aldırış etmeden el ele hizmet yolunda birlikte devam etme kararı aldık. Ege bölgemiz ve sektörümüz için hayırlı olması dileklerimle desteklerinden dolayı İzmir Birlik Başkanım Cafer Tayyar Gürpınar'a, Afyon Birlik Başkanım Mehmet Pala'ya, Manisa Birlik Başkanım Ali Rıza Duman'a, Aydın Birlik Başkanım Nazmi Koşar ve Uşak Birlik Başkanım Asım Küçükakın'a teşekkür ederim. Ayrıca telefonla arayarak destek mesajı veren Kütahya Birlik Başkanım Bahattin Atakan'a da teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

MARMARA BÖLGESİNDEN FİRESİZ TAM DESTEK

Diğer yandan Genel Başkan Çelik, 16 Mart 2020 tarihinde de Marmara Bölgesi Birlik Başkanlarıyla toplanarak çeşitli istişarelerde bulundu. Görüşmeler sonrasında bir açıklamada bulunan Çelik; “Tarihimizin en şanlı destanlarından birinin yazıldığı manevi değeri büyük olan Çanakkale ilimizde Marmara Bölgesi Birlik Başkanlarımla bir araya geldik. Birlik ve beraberliğimizin doruk noktaya ulaştığı bu buluşmada Başkanlarımdan tam destek alarak yolumuza el ele devam etme kararı aldık. Birlikte hareket etme noktasında Marmara Bölgemizden firesiz olarak tam destek almış olmanın verdiği güçle yolumuza devam edeceğiz. 

Dolayısıyla şahsıma gösterdikleri ilgi ve desteklerinden dolayı Çanakkale Birlik Başkanım Doç.Dr. Ferhan Savran’a, Bursa Birlik Başkanım Veteriner Hekim Yıldırım Oran’a, Kırklareli Birlik Başkanım Bülent Oral’a, Edirne Birlik Başkanım Şenol Günday’a, Tekirdağ Birlik Başkanım Cemalettin Toluca’ya, İstanbul Birlik Başkanım Kani Tunca ile telefonla tam desteklerini bildiren Kocaeli Birlik Başkanım Mustafa Çakır, Sakarya Birlik Başkanım Yasin Toçoğlu ve Yalova Birlik Başkanım İbrahim Talaybaş’a yeni dönemde de birlik ve beraberliğimizin daim olması temennilerimle teşekkür ediyorum. “ dedi.

TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik son olarak da “Ülkemizin her yerinden Genel Başkanlığımın devamı konusundaki destekler heyecanımı ve görev sorumluluğumu daha da artırmaktadır. Bana tam destek veren değerli Birlik Başkanlarımın güvenlerini boşa çıkarmamak için daha çok çalışacağımın bilinmesini isterim. Hep birlikte güzel bir dayanışma içerisinde çalışarak başaracağımıza yürekten inanıyorum. Tüm Birlik başkanlarıma ve üst kurul delegelerimize bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 11:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Siz beni güldürdünüz
Siz beni güldürdünüz - 7 ay Önce

Allah da sizi güldürsün

İNSAN
İNSAN - 7 ay Önce

Bu tip adamları en yakın götürmek lazım lazım lazım...

banner151

banner251